«Нове» Валентина Сильвестрова

Силь

Минулого тижня в «Будинку актора» на Ярославовому Валу пройшов концерт нашого великого співвітчизника. Про концерт розповідає Зінаїда Ліхачева.

Музика Сильвестрова звертається до нас без перекладу, він людина особливого таланту, але все ж пояснення до концерту «Нове» існує.  Валентин Сильвестров написав багато хорової та оркестрової музики, але символом його роботи залишається фортепіано. Це легкість небесна, кришталева чистота, трепетне і дбайливе дотик звучання.
Це був особливий концерт. Історія його така: Сильвестров написав нові твори, маленькі метафоричні фортепіанні п’єси і пісні. Вокальні мініатюри – це нове захоплення композитора. Дует Інна Галатенко (вокал) і Олег Безбородько (фортепіано) абсолютно і філігранно точно відтворює музичні нюанси, фарби і відтінки музики.
Фортепіанний цикл – справжній поетичний блок, це і посвята Шуману і вітання поезії Мандельштама «Співаю поки душа суха, гортань сиру ..» Валентин Васильович довірив виконання циклу молодому талановитому піаністу Євгену Моторенко.

Интересное