«Духовна республіка»

атеней

У минулому році Києво-Могилянська академія почала відлік п’ятого століття своєї історії. На 400-річчя Академії Київська бізнес школа (kmbs) підготувала подарунок, унікальну книгу про невідому Могилянку: художній Київ XVII-XVIII століть. 111 слів про цю книгу від дослідниці українського бароко, доктора філософських наук Лариси Довгої.

Видання «Київський Атеней. Мистецький Київ XVII – XVIII століть» стало своєрідним «бенефісом» Валерія Шевчука та Юрія Іванченка, двох поважних дослідників, які все життя присвятили вивченню та популяризації культури українського Бароко.

Тут представлено ключові тексти «київського» письменства, віртуозно перекладені Валерієм Шевчуком, та короткі екскурси Юрія Іванченка в історію вітчизняної візуальної культури. Щоправда, відсутність оригіналів робить видання мало цікавим для науковців, а обсяг та зависока ціна можуть завадити його популярності у середовищі пересічних шанувальників давньої української культури, які можуть знайти більшість уміщених тут текстів в інших, компактніших публікаціях. Утім, ошатне, навіть дороге оформлення цієї книги, виконане з почуттям міри та витонченого художнього смаку, робить її подарунково-презентабельною, у чому, мабуть, і полягає унікальність цієї праці.

«Я побачив, що переді мною відкривається незнана, забута, викинута, схована культура, яку можна називати великою». Валерій Шевчук

 

Валерій Шевчук «Київський Атеней. Мистецький Київ XVII-XVIII століть». kmbs/Родовід,   2015

Интересное