ГОГОЛЬFEST. ВАВИЛОН

rybuf копия

Гогольфест – фестиваль сучасного мстецтва, що традиційно проходить в Києві у вересні.

Засновник і постійний куратор – керівник Центру сучасного мистецтва «ДАХ» Владіслав Троїцький.

Про Гогольфест треба знати: програма кожен рік змінюється, і в цьому році додалися нові напрямки: багато інтерактивних проектів за участю підлітків, урбаністика та екологія, школа волонтерів та виступи фестивалю «Джаз Коктебель», окрема литовська програма. Там може бути цікаво, але проекти дуже різні за рівнем, концепцією, фахом та смаком; вхід платний, квиток – 80 грн. Локації завжди розташовані незручно, проте в цьому році все ж вийшло краще ніж раніш, – це не промзона у Видубичах, а «Артплатформа» в Дарниці. На протязі найближчих віхідних In Kyiv рекомендує:

24 вересня

12.00/Урбаністична лабораторія «Ідеальний рай: Україна» – експериментальний перформативний проект, результат співпраці між мисткинею та хореографинею Клаудією Боссе (Theatercombinat) і українськими партнерами – художницею Вікторією Миронюк, ГО Мистецька майстерня «Драбина» (Львів), а також Urban Кураторами (Київ). Кількість місць обмежена. Для участі треба зареєструватися

24-25 вересня

13.00/«На схід від сонця, на захід від місяця»: Вистава британського театру The Fetch Theatre для будь-якого віку та майстер-клас лялькового театру.

24-25 вересня

15.00/IceDora. Хореографічний перформанс, натхненний життям і світоглядом Айседори Дункан.

24-25 вересня

16.00/«Мій дід копав, мій батько копав, а я не буду»: прем’єра польсько-української копродукції, котра створена в межах польсько-українського перформативного проекту «Мапи страху /Мапи ідентичності». П’ятеро акторів з різних регіонів України та з Польщі досліджують спільне та особисте минуле і пам’ять своїх країн крізь призму індивідуального досвіду. Вхід вільний, але потрібно зареєструватися

24-25 вересня

17.00/«Сцена переселенця» – спеціальна театральна програма, де прозвучать історії людей, які втратили свій дім. Куратором програми є Театр Переселенця за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні.

24 вересня

17.00/Творчий дует «Блук» (Олексій Шмурак і Олег Шпудейко). Локація «Бункер», де відбудеться концерт, стане повноцінним учасником концерту, адже саме від неї буде залежати, яку музику в результаті почують гості. Музиканти розташуються в різних точках справжнього підземного бункеру та задіють акустичні властивості локації для свого експериментального сету.

18.00/Музичний перформанс «Картин не будет» за повістю Д. Хармса «Старуха»

19.00/Вечір танцювальних мініатюр, спільна хореографічна постановка відомого іспанського хореографа та режисера Чеві Мюрадай разом з танцювальною компанією «Totem Dance Group» під керівництвом  Христини Шишкарьової.

19.30/«Гарного дня!», Литовський фокус: Опера для десятьох касирок, звуків торговельного центру та фортепіано. Автори: Вайва Ґрайніте, Ліна Лапеліте, Руґіле Барзджюкайте. Продюсер OPEROMANIJA.

20.00/SunSay, daKooka, ЕЁ. Музикант, що поєднує у своїх піснях усі стилі – від реггі до електроніки. Представник world music – космополіт SunSay;
Вокалістка, автор і виконавиця пісень, піаністка і діджей з Чернівців – trip-hop, indie-rock, experimental, pop і electronic в одному флаконі – daKooka; Дослідники experimental pop, концептуальні та сміливі «её»

23.59/Сонопера «Непрості»: Препарований рояль та іграшкове піаніно, глухий контрабас та стара рипляча скрипка, містичні ударні та пронизливий голос самого мольфара Прохаська поєднаються в п’яти годинну перформанс-колискову від формації НОВА ОПЕРА, що триватиме від опівночі до світанку. А під ранок співачка та композитор Чень Юнь Цзя звернеться до сонця мелодіями китайських народних пісень.

25 вересня

14.30/Музична подорож для дітей та дорослих. До 260-річчя від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта, відомі українські музиканти Кирило Шарапов (скрипка) та Наталія Фоменко (клавесин) створили програму із юнацьких творів композитора, котрі майже не потрапляють до репертуару виконавців.

18.00/ Мюзикл «Багато галасу»: Казкова театралізація за участю дитячих мюзиклів. Це жартівлива історія про життя за лаштунками театру мюзиклів, в якій приймають участь герої мюзиклів «Коти» («The Cats»), «Русалонька», «Чарівник країни Оз» («The wizard of Oz»), «Король-Лев» («Lion-King»).

20.00/HAMLET. Драма для тромбона і симфонічного оркестру. Соліст Еліас Файнгерш, його тромбон та Державний естрадно-симфонічний оркестр України розкажуть одну з найвідоміших історій великого Шекспіра, перетворивши сцену на простір для музичного діалогу з публікою.

А також:

Продажне мистецтво: «ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСИ» и «ГОГОЛЬFEST ЗНИЩУЄ ЧАС» представляють проект, який випереджає час – «2036». Безпрецедентний арт-ярмарок! Продається все! 3000 м2 укрсучарта всіх форм і жанрів! Найкращі роботи, персональні речі і особисті історії зірок сучасного українського мистецтва! Сюрпризи від Жанни Кадирової, Владислава Шерешевського, Олега Тістола, Романа Мініна і багатьох, багатьох інших. Профспілка художників з Андріївського узвозу в повному складі!

Кінопрограма

  • Презентація фільму «Моя Бабуся Фані Каплан», Україна, 2016;
  • Презентація фільму “Чунгул”, Україна, 2016  за участю знімальної групи;
  • Docudays UA: Саламанка та Дивні частинки, 2015;
  • Babylon’13: Три дні в аеропорту Донецька, Україна, 2016;
  • СУК: найкращі короткометражні фільми;
  • Національний Центр Олександра Довженка: Навесні, режисер: Михаїл Кауфман, музика: Олександр Кохановський, 1929.

Освітня програма

  • Презентація «Міжнародні арт-копродукції: досвід спільного проекту Чеського центру у Києві та Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка «Санація» Вацлава Гавела»;
  • ПравоПис «Арт-критика: межі фахового та суб”єктивного»;
  • ВУМ (Відкритий Університет Майдану): Микола Марусик «Як «Дія» перейшла до дії»;
  •  ВУМ (Відкритий Університет Майдану): Михайло Крикунов «Тренди у мистецтві очима декана бізнес-школи».

Де: вул. Біломорська 1, арт-завод «Платформа»

Коли: 24-25 вересня

 

Интересное