Омаж тітоньці Марті, яка любила вишивати біля вікна

Без имени-3

В Київському Будинку художника відкрилася П’ята Всеукраїнська трієнале художнього текстилю. Організатори (Міністерство культури і Спілка художників) назвали її: «Арт-текстиль: З вірою в себе». Назва, здається, не дуже вдала,  малося на увазі, що традиційне мистецтво «гостро реагує» на виклики новітньої української історії. Це насправді так.

Сучасний текстиль – від тканих гобеленів з традиційними орнаментами до технологічних аплікацій та стилізованих інсталяцій – перш за все гра з різноманітними техніками та матеріялами, поєднання архаїки з актуальними смислами та сюжетами. Тут очікувані традиційні кольори (червоний і чорний), що працюють з сучасною символікою («Софія» Віктора Гаврилюка, «Війна» Оксани Цюпи), тут «наївна» вишивка з «відстороненням» в дотепній інсталяції-омажі Юлії Лазаревської,  тут неймовірний гобелен Наталі Пікуш – теж спомин та омаж … родинному фотоальбому («Привіт з Євпаторії»), тут календарні цикли, міфологія землі та оратая, а поруч іронічне колажуваня Насті Подерв’янської. Нарешті саме тут ви дізнаєтесь, чим печворк відрізняється від квілту, колаж від інсталяції, і головне: чому сучасне українська текстильне мистецтво не схоже на мертве етнографічне фальшування, що нам часто-густо видають за нього.

gavrilyuk

Віктор Гаврилюк. Вишивка хрестом

Без имssени-3

  1. Оксана Цюпа. Війна. Боро, аплікація, валяння / 2. Наталя Пікуш. Гобелен “Привіт з Євпаторії”  / 3.  Юлія Лазаревська. Омаж тітоньці Марті, яка любила вишивати біля вікна. Дерево, метал, фрагменти вишивки народних картин 50-х р. ХХ століття.
  • Де:    Центральний Будинок художника, вул. Січових стрільців 1-5
  • Коли:  28 жовтня – 13 листопада, з 12.00 до 19.00. вихідний – вівторок

Интересное