Без форми та назви

20368725_685352451656520_3407269801196969861_o

Галерея «Триптих АРТ» відкрила експозицію Non Figurative Art Fest, у якiй беруть участь роботи 39 художників.

Епіграфом до виставки стали слова Пауля Клее: «Чим більш страхітливим стає світ, тим більш абстрактним стає мистецтво». Але дивлячись на картини,  не хочеться думати про жахи сучасності. Експозиція вийшла яскрава,  кольорові плями перегукуються, перетікають одна в одну, геометрія римується або сперечається.

Така кількість майстрів на одному майданчику переростає у якість сучасного українського нефігуративного мистецтва. Зрозуміло, що не зупиняється процес пошуку мови, прийому, способу передачі індивідуального або соціального у абстрактних формах, які нібито дають повну свободу художнику — але це свобода самодисципліни, свобода, яка набувається багатьма роками праці.

Майстри, чиї роботи взяли участь у виставці, різні — юні і зрілі, повсюдно відомі і такі, що тільки виходять у мистецький простір: класики Володимир Будніков, Володимир Бовкун, Тіберій Сільваші, Анатолій Криволап,  Іван Марчук, Валерій Шкарупа, а поряд з «мастодонтами» — самонадіяні діти 90-х: Максим Мазур, Мирослава Федченко та Влада Сосіс, чия картина взагалі демонструється вперше…

Втім пересічний глядач у більшості випадків не зрозуміє, що за автор перед ним, бо організатори Non Figurative Art Fest — навмисно? — експонати не підписали. Чи то є концепцією, не зрозуміло, але з такої анонімності виростає єдність мистецтва, пов’язаного місцем та часом. Ставку зроблено не на поодинокі відомі прізвища, а на українську абстракцію як феномен.

Текст: Марина Полякова

Фотографія: Олексій Бєлюсенко

  • Що: Non Figurative Art Fest
  • Де:   Галерея «Триптих АРТ», вул. Десятинна, 13
  • Коли: 26.07 — 22.08; 11:00-19:00 вівторок-субота, 11:00-18:00 неділя, понеділок.

Интересное