До Книжкового Арсеналу-2018

w211s

Книги для розумних читачів і / або видавців. InKyiv придумав нову рубрику – ми запитуємо цікавих людей про нові non-fiction книжки, які вони вважають важливими у своїй області знання і які (поки) не перекладені на інші мови. Свій список являє кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» та авторка книги «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» Тамара Марценюк: «Останнім часом в Україні спостерігається чималий інтерес до гендерної тематики, але бракує перекладеної «класики» із різних сфер гендерних студій – від феміністичних до критичних чоловічих студій. Мені особисто дуже б хтілося почитати українською мовою такі наукові книги»

Gender Inequality: Feminist Theories and Politics by Judith Lorber

марценюк1

В Україні досі бракує розуміння таких понять як гендерна рівність і фемінізм. Само тому варто більше читати фахових праць, як-от книга американської соціологині Джудіт Лорбер «Гендерна нерівність: феміністичні теорії і політики», у якій підсумовано та класифіковано теоретичні та емпіричні засади забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. За якими критеріями доречно розподіляти феміністичні теорії та феміністичні рухи? Ви приємно здивуєтеся від того, наскільки розмаїтим є фемінізм та довгим шлях боротьби із гендерною нерівністю.

Gaga Feminism: Sex, Gender, and the End of Normal by J. Jack Halberstam

марценюк2

Любите слухати і дивитися Леді Гагу? Не повірите, але вона може також надихати на академічні дослідження, зокрема, критичне переосмислення уже в 21 столітті понять гендеру і сексуальності. Дж. Джек Галберстам у книзі «Гага фемінізм: стать, гендер і кінець нормального» (2012) не залишить байдужими своїми розвідками у царині квір студій, спонукає задуматися над поняттями норми з точки зору нових суспільних викликів.

Angry White Men: American Masculinity at the End of an Era by Michael Kimmel

марценюк3

Остання книга американського публічного соціолога, фемініста, засновника Національної організації чоловіків проти сексизму Майкла Кіммела «Розгнівані білі чоловіки: американська маскулінність наприкінці ери» (2015). У 2013 році Кіммел заснував Центр із вивчення чоловіків і маскулінності в університеті Стоуні Брук (Нью-Йорк, США). Праця, написана на основі інтерв’ю з чоловіками-прихильниками ультраправих організацій, цікава, передусім, тим, що пояснює причини радикалізації деяких груп чоловіків у США та в Європі. Тематика, актуальна також і для українського суспільства.

The Macho Paradox: Why Some Men Hurt Women and and How All Men Can Help by Jackson Katz

марценюк4

Стратегічно важливим є використання так званого типу освіти «рівний рівному», коли саме чоловіки пояснюють іншим чоловікам, в чому проблема із гендерно-обумовленим насильством. Коли чоловіки мають змогу сісти і поговорити, чому вони є агресивними, сильними і неемоційними. Що означає бути чоловіком? Чи зручно почувають себе хлопці і чоловіки у суспільстві, де сила та влада проявляються шляхом пригнічення слабших, які найчастіше є жінками? Активіст Джексон Катц  працює з підлітками в американських школах і написав книгу на основі свого багаторічного досвіду «Парадокс мачо: чому деякі чоловіки кривдять жінок і як усі чоловіки можуть цьому зарадити» (2006).

Интересное