Прості непрості речі

обкладинка_мая-792x509

Мабуть, треба почати з того, що відома письменниця Лариса Денисенко написала книжку для дітей.

Проте, це не зовсім так. Книжку для дітей, справді, написала Лариса Денисенко, відомий адвокат і правозахисниця. І це не звичний дитячий формат: розважальний і повчальний, навіть при тому, що текст, дійсно, просто і доступно написаний, – може, навіть, занадто простий і нехитрий текст про те, як не просто улаштоване сучасне життя.

«Майя та її мами» – зібрання різних історій про те, якими бувають родинні відносини, про неповні і нетрадиційні сім’ї, і, перш за все, про те, що немає єдиного на всіх родинного досвіду і родинної моделі, – «семьи всякие нужны, семьи всякие важны».

ee1834dcdc1a31cbf823e806f2e5dc30

Отже, дівчинка на ім’я Майя розповідає про дітей, що вчаться разом з нею: Данилка виховує тільки мама, у Софійки один тато та дві мами, а у другої Софійки – одна мама, а тато зник на війні. А ще є «діти з пробірки», і вони – такі ж самі діти, це нормально. Коротше кажучи, ця книжка про «нормальність», якою вона має бути в XXI сторіччі.

«Не всі батьки можуть мати дітей. Мама й тато Софійки та Солі не змогли. Тоді їм допомогли наука та лікарі. Щоб народилася Софійка і Соля, сестра їхньої мами подарувала свою яйцеклітину, а один чоловік надав свою сперму. Він зашифрований, як секретний агент. Його ім’я знають лише лікарі. Пані Юля розповіла, що таких людей, які допомагають народити діток, називають донорами».

Лариса Денисенко. Майя та її мами. – «Видавництво», 2017.

Интересное