Все йде за планом

арсенал

Минулого року ми (InKyiv) ділилися з вами підсумками 2016-го. У цьому – вирішили заглянути в майбутнє і попросили тих, хто складає  культурну структуру життя міста (директорів музеїв, театрів, засновників галерей і видавців) розповісти про робочі плани та мрії. За рік мі матимемо можливість побачити, як пройшов цей рік буквально – звіритися з to-do аркушем. Соломія Боршош / Мистецькій Арсенал

У новий 2018 рік Мистецький арсенал ввійде виставкою «Бойчукізм. Проект «Великого стилю», що була відкрита у грудні 2017 року. Проект покликаний висвітлити творчість плеяди малярів-монументалістів 1910-1930-тих років, учнів і послідовників МихайлаБойчука (від кого й бере свої коріння назва стилю). Більшість робіт бойчукістів були нещадно знищені чи пошкоджені у сталінські часи, проте кураторській команді Мистецького арсеналу з допомогою більше десяти музеїв усієї країни все-таки вдалось зібрати в одному галерейному просторі перлини цього «Великого стилю». Виставка триватиме до кінця січня 2018 року.

Весна в Мистецькому арсеналі пройде з українським медіа-артом 1990-х: кураторська група дослідить та представить на огляд історію медіа-арту першого десятиріччя української незалежності. Багатий ряд відео-арту та інших експонатів допоможе поринути у світ ще, певною мірою, наївного медіа-мистецтва 1990-х.

Наприкінці травня (30 травня – 3 червня) пройде найбільш очікувана подія України у сфері видавничої справи та книжкового дизайну – VIII Книжковий арсенал. Для 2018 року було вдруге обрано спецтему фестивалю, що стане лейтмотивом для усіх його заходів та подій. Цього року учасники та гості фестивалю говоритимуть про Майбутнє.

З червня по серпень стіни Мистецького арсеналу прийматимуть творчість українського художника Кирила Проценка, відомого витонченістю смаку й стилю та продуманістю кожного художнього жесту. Виставка буде другою в ряду проектів, що показують ретроспективу на індивідуальну творчість українських художників (перша була відкрита в лютому 2017 року та присвячена Олександру Гнилицькому).

Осінь 2018 року розпочнеться з 5-денного уже традиційного Освітнього фестивалю «Арсенал Ідей»  – фестивалю для дітей, підлітків та їхніх батьків, що в інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій і програм.

Продовження плідної осені не змусить довго чекати на себе: уже в жовтні відкриється виставка про творчість непересічного українського режисера, актора й драматурга початку   ХХ століття – Леся Курбаса. А останнім проектом 2018 року буде виставка, присвячена п’ятій річниці Революції Гідності. Як і самі події бурхливої зими 2013-2014 років, виставка відкриє свої двері з листопада 2018 року та триватиме декілька місяців. Проект матиме історико-мистецький характер та реалізовуватиметься разом з Музеєм Майдану.

Интересное