Все йде за планом

бритиш
 Минулого року ми (InKyiv) ділилися з вами підсумками 2016-го. У цьому – вирішили заглянути в майбутнє і попросили тих, хто складає  культурну структуру життя міста (директорів музеїв, театрів, засновників галерей і видавців) розповісти про робочі плани та мрії. За рік ми матимемо можливість побачити, як пройшов цей рік буквально – звіритися з to-do аркушем. Володимир Шейко / Британська Рада

  1. До кінця 2018 року кілька ключових проектів та мистецьких подій Британської Ради стануть більш інклюзивними. Наприклад, ми хочемо проводити події театральної програми Taking the Stage у безбар’єрних просторах (Театр на Подолі та Центр незалежного театру «Сцена 6»), а також супроводжувати деякі вистави перекладом на жестову мову чи аудіодескрипцією для людей з вадами зору чи слуху. Спеціальні покази заплановані і в рамках наступного фестивалю «Нове британське кіно», який традиційно проводимо наприкінці осені.
  2. Нова програма Culture Bridges профінансує кілька десятків національних і міжнародних проектів в різних секторах культури, а також дасть можливість багатьом фахівцям подорожувати до країн ЄС задля професійного розвитку і налагодження міжнародних зв’язків. Ми також проведемо тренінги для культурних менеджерів у малих і середніх містах України і підтримаємо організації, що планують подати заявки на програму «Креативна Європа». Певен, що попит на ці можливості перевершить усі наші сподівання.
  3. Наприкінці 2018-го виповниться чотири роки театральному конкурсу Taking the Stage, який дає можливість режисерам позмагатися за можливість втілити актуальну британську драматургію на сценах українських театрів. Навесні ми покажемо найкращі роботи, створені за попередні роки режисерами з різних міст України, посилимо менторський компонент програми та традиційно запросимо усіх, хто цікавиться сучасним театром, на головний батл проекту – відкритий міні-фестиваль британської драми.
  4. У партнерстві з Одеським міжнародним кінофестивалем ми створимо нову програму підтримки українських кіносценаристів. Її учасники упродовж року працюватимуть над своїми сценаріями разом з британськими фахівцями та з’їздять на один з провідних британських кінофестивалів.
  5. Влітку ми завершимо роботу над інклюзивним танцювальним перформансом, до якого залучені українські артисти з інвалідністю та без. Хореографинею проекту є Марина Лимар з Дніпра, яка упродовж кількох місяці працюватиме разом з колегами з танцювальної компанії Candoco (Лондон), котрі вже приїздили з гастролями до Дніпра та Києва у 2016 та 2017 році.
  6. Разом з партнерами по EUNIC (мережа європейських національних культурних інституцій в Україні), Мистецьким Арсеналом і Національним інститутом книги ми спробуємо започаткувати професійну літературну платформу в рамках Книжкового Арсеналу-2018. Європейські фахівці – видавці, перекладачі, літературні агенти, керівники книжкових форумів – працюватимуть з українськими колегами над репрезентацією української літератури за кордоном і налагодженням міжнародних комерційних зв’язків.
  7. Аудиторія Британської Ради у 2018 році розшириться у кілька разів: понад 9 мільйонів українців контактуватимуть з нашими мистецькими проектами через фестивалі, мистецькі події, кінопокази, лекторії, виставки, теле- і радіоконтент, онлайн-трансляції, публікації в медіа та веб-ресурси.

Интересное