«Sole e amore» Стефанії Довгань

довгань

Понад десять років тому на українському радіо «Свобода» вийшов сюжет про нову зірку вітчизняного оперного виконавства. Радіоведуча порівнювала свою героїню то з Марією Каллас, то з Монсеррат Кабальє і пророкувала їй світову славу. Стефанії Довгань тоді було 24.

Вона мала за плечима дипломи Балтиморської Школи Мистецтв та Мерілендського Університету і низку перемог на престижних міжнародних конкурсах вокалістів. Після семирічного навчання у США дівчина повернулася на Батьківщину, отримавши запрошення стажуватися в Національній опері України. Але із контрактом в театрі не поспішали…

Сьогодні Стефанія Довгань належить до когорти найбільш затребуваних на Заході музикантів з України. Її ангажемент включає Королівський театр в Лондоні, Ліричну оперу в Балтіморі, Метрополітен Опера, Гейдельберзьку оперу тощо. Кілька років тому оперна діва вперше виступила й у Львівській опері.

Народилася в Києві. Тут навчалася грі на фортепіано та співала в юнацькому хорі при Київській консерваторії. Її батьки – не музиканти; дідусь – відомий скульптор Борис Довгань.

Сольний концерт співачки в філармонії пройде під назвою «Sole e amore» («Сонце і любов»). Так називається один з небагатьох романсів Джаккомо Пуччіні на слова самого композитора. Поза тим, у виконанні Стефанії Довгань прозвучать арії з опер Белліні, Доніцетті, Россіні та ін. Партію фортепіано виконає Володимир Кнорозок.

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Сольний концерт Стефанії Довгань (сопрано)
  • Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
  • Коли: 20 січня, 19.00

Интересное