Все йде за планом

нф

Минулого року ми (InKyiv) ділилися з вами підсумками 2016го. У цьому – вирішили заглянути в майбутнє і попросили тих, хто складає  культурну структуру життя міста (директорів музеїв, театрів, засновників галерей і видавців) розповісти про робочі плани та мрії.  За рік мі матимемо можливість побачити, як пройшов цей рік буквально – звіритися з to-do аркушем. Видавництво «Наш Формат» / Антон Мартинов

«Наш формат» вже третій рік поспіль вдвічі збільшує наклади. Два роки тому це було 78 тисяч, минулого року – 195 тисяч, а цього року вже 410 тисяч примірників. Це було дійсно складно, але ми витримали. Наступного року ми знову плануємо збільшити цю цифру вдвічі – до 800 тисяч, а наша мрія– мільйон примірників. При цьому, це близько 120-140 нових книжок. Це якщо окреслювати плани цифрами.

Щодо авторів та назв, то в 2018 році ми видамо біографію Ернеста Гемінґвея, мемуари відомого фізика Річарда Фейнмана. Готуємо до друку «Антикрихкість» Нассіма Талеба, яка з’явиться вже на початку року. У видавничій сфері існує таке поняття як опціон – це неписане правило, за яким видавництву, що купувало права на видання конкретного автора, надається перевага й щодо інших його книжок. Тому ми ведемо переговори і гарантовано отримаємо права на видання ще однієї книжки Талеба  – Skin In the Game.  Очікуємо, що вона також вийде 2018-го року.

Зараз ми наблизились до моменту, коли український читач наситився книжками, яких не було останніх 25 років через поганий розвиток ринку. Ми надолужили втрачене і  тепер нарешті можемо видавати нові книжки одночасно з міжнародними релізами. Орієнтовно з другого кварталу, чимало книжок “Нашого формату” почнуть виходити разом із світовими версіями. Наприклад, можу анонсувати наш експеримент – у вересні-жовтні 2018 року в нас одночасно з міжнародним релізом вийде science fiction-книжка Black mirror («Чорне дзеркало») від сценариста однойменного серіалу. Серіал про наше гіпотетичне майбутнє, до речі, входить у трійку найбільш популярних на Netflix.

Також ми продовжимо видавати книжки одного з наших топ-авторів – Волтера Айзексона. Слідом за його бестселером «Інноватори» в нас вийдуть біографії Альберта Ейнштейна, Леонардо да Вінчі, Бенджаміна Франкліна.

Ми запланували дуже сильний блок економічної літератури. Цього року ми видали «Поштовх» Річарда Талера (до речі, ще навіть до того, як його відзначили Нобелівською премією). У наступному році презентуємо його «Поведінкову економіку».

Крім того, в нас буде дуже корисна серія популярної економічної класики – перевидання Макса Вебера і Адама Сміта, розмірковуємо про Давида Рікардо.

Ми хочемо зайняти свою нішу в жанрі якісної нон-фікшн літератури. Таких книжок, за моїми оцінками, у світі видається 100-150 на рік, не більше. І ми серйозно налаштовані, щоб якомога більше з них вийшли саме в «Нашому форматі».

Я дивлюся на ситуацію оптимістично і переконаний, що якщо галузь буде продовжувати розвиватись у тому ж темпі, то вже за три-чотири роки ми зможемо досить гідно конкурувати з найближчими східноєвропейськими країнами.

Интересное