Не зупиняйтесь!

бег

Українська автобіографічна історія про біг.

Неважливо, чому ви вирішили почати бігати. Причин може бути багато, прийти до абсолютного розпачу – одна з них. І проблема із зайвою вагою – лише одна з можливих, нічим не відрізняється від ситуації, коли вам потрібно зробити складний проект, який вимагає щоденної праці.

Припустимо: ви бігаєте. Припустимо, задля того, щоб бути стрункою, але просте бажання схуднути не зможе змусити вас бігати кожен день. А це і є найголовніше.

Здавалося б: які б мотивували книги про біг давно написані. Взяти хоча б головну «Про що я говорю, коли говорю про біг» — збірник автобіографічних нарисів Харукі Муракамі, написаний близько десяти років тому. У ньому Муракамі розповідає про свої заняття бігом на довгі дистанції, про участь у марафонах і ультрамарафон, а також порівнює спорт з літературною працею.

Київська спортсменка Марі Карачина, яка написала книгу Never Stop  — учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренер та засновниця клубу «Skinny&Strong» переконана, що біг — це значно більше, аніж просто вид спорту. Це спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити мету й досягати її.

….Насправді ж ви розумієте, що книжку про біг може написати кожен, хто бігає. Чому я про це пишу? Бо пропустила крізь себе стільки історій про жахливі драми і способи боротьби з різними неприємними ситуаціями. Я щодня бачу, як люди стають кращими, щодня чую істор , читаю повідом­ лення і листи про це, і дбайливо зберігаю їх у серці. Саме вони є для мене нескінченним джерелом натхнення — знання про те, які складнощі, трав­ ми, депрес люди можуть подолати за допомогою спорту. Це дуже цінно.

Достатньо сказано про те, як почати бігати, які виникають думки під час руху, як готуватися до марафонів, як бути переможцем і переможеним. Ця ж книжка не тільки про фітнес і біг, це не перелік вправ чи методик. Вона про життя: про падіння і злети звичайної людини, про прийняття поразки і реа­ лізацію амбіцій, про рух усіх нас, хто біжить заради однієї мети. Вона — про власний досвід, викладений максимально чесно, і про те, чому саме біг. Адже біг — це кругообіг взаємодопомоги. Бігаючи містом, я знаю, що навіть хтось один із тієї сотні людей, які побачать, як я біжу, може задуматись і додати руху у своє життя. Так само, як я відкидаю лінь і втому, коли бачу когось у русі. І на­ віть якщо я більше ніколи не зможу бігати, я буду пам’ятати, що мені дали мої пробіжки і якою я стала завдяки бігу.

Марі Карачина Never Stop.  — Переклад з рос. Станіслава Дворницького. Львів : Ви- давництво Старого Лева, 2018 

Интересное