• Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • 111 слів
  • Екран
  • Сцена
  • Стиль
  • Про нас

111 слов

Прочитать

«Книжковий арсенал»: голоси жінок у сучасній українській літературі

26.05.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 12 книжкових новинок холодної весни

15.05.2025

Прочитать

Ірина Белан. «Граппіг. Kumedno»

29.03.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок для теплої весни

26.02.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок на Новий рік

22.12.2024

Стиль

Прочитать

«BUDZIRKA»: креативний кластер, елегантні рішення

23.05.2025

Прочитать

PAD Paris 2025: п’ятірка найкращих стендів

05.05.2025

Прочитать

Ярмарок дизайну Collectible – 2025: вічне та ефемерне

22.04.2025

Прочитать

«Бруталіст» і Бреєр

11.04.2025

Прочитать

TEFAF Maastricht 2025: абсолютно суб’єктивний рейтинг

02.04.2025

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

inший Kyiv

  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

In 111 слів

Все йде за планом

1.7K Просмотров 28.12.2017

Все йде за планом Pin It

Минулого року ми (InKyiv) ділилися з вами підсумками 2016-го. У цьому – вирішили заглянути в майбутнє і попросили тих, хто складає  культурну структуру життя міста (директорів музеїв, театрів, засновників галерей і видавців) розповісти про робочі плани та мрії.  За рік мі матимемо можливість побачити, як пройшов цей рік буквально – звіритися з to-do аркушем. Видавництво Старого Лева / Мар’яна Савка

Чого хоче видавець? Хоче, щоб його книги були реально крутими, автори приносили справжні бестселери, художники брали найпрестижніші премії, а читачі любили, читали, захоплювалися! Книги – як діти – це велике щастя і великий клопіт. Щастя народжується в муках. Тому кожен видавничий план – це муки творчості, муки совісті (бо хтось неминуче потрапить під холодний ніж відмови) і муки менеджменту – адже відразу після затвердження плану постає питання: і як ми з цим всім огромом здійснимо політ.

Відразу перепрошую – але не можу все найсмачніше так узяти і викласти, адже це кухня – вона така, складна, нюансована. Щось ВАЖЛИВЕ ще в процесі творення – і краще не дихати. А щось уже створене і ми готові про це говорити. Отож поговоримо спершу про те, що люди вже знають і чого чекають. Наприклад, про Гемінґвея. У 2018 році ми здійснимо видання ще трьох книг – найпершою буде «Прощавай, зброє!» в смаковитому перекладі Віктора Морозова. А з колекції творів Террі Праттчета у нас заплановано видання цілих п’яти нових книг, перші дві з яких – це «Химерне світло» та «Віщі сестри».

Розпочинає рік надзвичайно вишукано ілюстрована Анастасією Стефурак – красива і надривна – книга Сильвії Плат «Під скляним ковпаком» у перекладі Ольги Любарської. Як на мене, це справжній витвір книжкового мистецтва.

А далі два потужні світові бестселери – романи, які стали незаперечними літературними подіями і тепер виходять українською. Це «Середня стать» Джефрі Євгенідіса – зірки сучасної американської літератури, письменника грецького походження, Пулітцерівського лауреата власне за цей роман, який у нас виходить у перекладі Анни Вовченко. Та дуже резонансний свого часу роман Арундаті Рой «Бог дрібниць» – у перекладі Андрія Маслюха. Я свого часу просто закохалася у цей роман, який, до речі, у 1997 році отримав Букерівську премію, і мрію одного разу зустріти Арундаті Рой – дивовижну індійську жінку, яка так самовіддано бореться за права людини.

Що іще з перлин світової літератури чекає на нас у 2018-му році – так це аж три книжки Інґмара Бергмана в перекладі Софії Волковецької – спеціально до 100-річчя непересічного режисера, сценариста, письменника. І знову від Кадзуо Ішіґуро – тепер уже Нобелівського лауреата  – чекайте невдовзі на «Залишок дня» в перекладі Тетяни Савчинської! І знову Джон ле Карре, Амелі Нотомб, Ян Мартель та інші важливі письменники світу.

А ще мені надзвичайно приємно, що у новому році вийде роман американського письменника українського походження Аскольда Мельничука «Посол мертвих». Аскольд є людиною з енциклопедичними знаннями, величезною людяністю, з тонкою стилістикою письма, він є справжнім медіатором поміж українською на американською культурою. Завдяки йому чимало українських письменників стали відомими американському суспільству.

З українських письменників чекаймо зовсім скоро з’яви книжки поезії Світлани Поваляєвої «Після Криму», арсенальної прем’єри книги віршів Дмитра Лазуткіна «Артерія», роману Оксани Луцишиної «Іван і Феба».

Що з’явилося нового в нашій жанровій лінійці, так це жанрова ніша біографій та мемуарів. Рік розпочне автобіографічна книга Ніколи Тесли «Мої винаходи». А вже ближче до Книжкового Арсеналу плануємо видання просто феноменальної біографії австрійського та американського психоаналітика Вільгельма Райха, «Пригоди в Оргазматроні», яку написав Крістофер Турнер,  а український переклад здійснив Назар Агаджанян. До речі, Вільгельм Райх народився недалеко від Львова, в селі Добряничі.

Ще одна книга нон-фікшн, на яку я особисто дуже чекаю, – це культурологічна розвідка британської дослідниці Кейт Фокс «Спостерігаючи за англійцями. Особливості англійського характеру» у перекладі Марти Госовської. До слова, Кейт – дружина Генрі Марша, чудового письменника і нейрохірурга, автора бестселерів «Історії про життя, смерть і нейрохірургію», «Ні сонце, ані смерть».

До речі, наступного року ми підсилимо дитячу лінійку, там будуть і нові імена, і вже знані й улюблені – такі-як Ульф Старк, Люсі та Стівен Гокінги, Ніна Грьонтведт, Аудґільд Сульберґ, Меґан МакДоналд, Діана Вінн Джонс.  Будуть і незвичайні книги, як-от «Чорна книжка кольорів» мексиканської мисткині Менени Коттін. Це унікальна книжка, з чорними сторінками та ілюстраціями, зробленими за допомогою контурного лакування, і вона передає асоціації, через які незрячі сприймають наш кольоровий світ.

Цього року в дитячій літературі нон-фікшн потужно звучатиме музейна тема. Ми, зокрема, видаємо одну з найяскравіших новинок Болонського книжкового ярмарку – чеський віммельбух Мартіна Ванєка, Ростислава Коричанека та Ондржея Хробака «Як творити галерею».

З українських авторів вітаємо з’яву в нас нового автора – а власне Лариси Денисенко, яка не лише пише книги і займається правничою діяльністю, а ще й страшенно любить собак. І ось саме про друзів наших менших її нова книжка в жанрі нон-фікшн «Усміхаки. Все, що вам треба знати про собак!» з ілюстраціями Марії Фої. А ще будуть нові твори Галини Вдовиченко, Андрія Бачинського, Надійки Гербіш та інших наших улюблених авторів.

 

Видавництво Старого ЛеваМар’яна Савкапланы-мечты-2018
Share

Читайте также

Просмотр

Маркіян та його відчуття снігу

Просмотр

«Аґрафка»: вони так бачать!

Просмотр

Кротенята из Букового леса

Просмотр

Що таке враження?

Просмотр

Передзамовляй це: топ-6 книжкових новинок

Просмотр

«Мы знаем какова скорость света, но до сих пор не узнали скорость тьмы»

Просмотр

«Явление себя — себе»

Просмотр

Будні Ямайки, Боб Марлі та трохи нервово

Предыдущий пост

Все йде за планом

In Місто

Все йде за планом

Просмотр

Следующий пост

Эмаль, медь, бирюза...

In Місто

Эмаль, медь, бирюза...

Просмотр

Instagram не вернул 200.

© 2025 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: