«На початку та наприкінці часів»

брама

У прокат вийшов містичний трилер про зону відчуження, головну роль в ньому виконала Ірма Вітовська, режисер — Володимир Тихий, який отримав в цьому році Шевченківською премію. InKyiv привітав Володимира Тихого з прем’єрою «Брами» і поставив кілька запитань про фільм.

Чому «Чорнобиль»?

  Ця п’єса мене вразила своїм нетривіальним поглядом на цю,  досить, скажімо так, багато разів (причому в різних жанрах) використовану тему.  Її написав молодий автор, Павло Ар’є. Перша постановка відбулася у Віктюка в Москві. Після того вона майже три роки існує на сценах у кожному театру у нашому великому українському місті.

Наступного тижня в Арсеналі покажуть ваш фільм 2013 року «Зелена кофта». Ви пам’ятаєте закиди критиків до «Зеленої кофти»?

— Якщо чесно, це було дуже давно, по-перше, а по-друге — ми контактували з критиками на закордонних фестивалях, і там критика була максимально позитивна. І на Одеському фестивалі ми отримали два призи від кінокритиків, так що — пам’ятаємо хороше. Не дуже погане. Нагадайте, будь ласка. 

Говорили, що фільм гостросоціальний, але дуже затягнутий. Гостросоціальний, це, напевно, і «Брамi» властиво?

— І там і там, в принципі, соціалка є, скажімо так, драматургічним підґрунтям конфліктів.

Якби вас попросили коротко розповісти про «Браму»: кому її важливо подивитися, кому вона адресована?

— Ми намагались зробити, щоб вона була так чи інакше цікава усiм — від молодої до вікової аудиторії, які є ровесниками цієї ж бабці Присі. Власне, деактивація ближче до вікової аудиторії. 

Головне, в принципі, для мене, це такий непоширений погляд на Чорнобильську катастрофу. Мені імпонував характер головної героїні. Вона просто виступає в ролі безкомпромісного борця, який не здається. Мені здається, це має імпонувати і глядачам, тому що глядач любить сильні характери, щоб перемога залишалась за головним героєм. Те, що це бабуся з Чорнобильської зони, не міняє цієї конструкції. Це така глядацька така теорія вкусів.

 

  • «Брама» / Україна / 107 хв.
  • Режисер: Володимир Тихий
  • Сценарій: Павло Ар’є, Володимир Тихий
  • У ролях: Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко

Интересное