Національна філармонія України анонсує події музичного тижня. Перший концерт вже сьогодні, відпочиньте після спекотного дня.
Отже, 20 червня відбудеться сольний концерт Інеси Порошиної. Прозвучать твори класика польської музики Фридерика Шопена.
У музикантів є поняття «улюбленого репертуару». До нього весь час повертаєшся і не втомлюєшся перегравати, щоразу відкриваючи для себе щось нове. Таким репертуаром для української піаністки Інеси Порошиної є музика Фридерика Шопена. У сфері інтересу артистки – широке поле західноєвропейської класики. Але саме твори Шопена посідають у її програмах виняткове місце. Музику польського митця Інеса Порошина з успіхом виконувала на багатьох концертних майданчиках України та Західної Європи, зокрема, на батьківщині Шопена у Желязовій Волі, а також у місті Вальдемосса на Майорці (Іспанія), де проходить відомий фестиваль на честь композитора. Стиль Шопена заворожує «пристрасною меланхолією», як влучно сказала американська письменниця й есеїстка Сьюзен Зонтаґ. Його фортепіанні мініатюри – прелюдії, вальси, мазурки, ноктюрни – окремі світи, які щоразу випромінюють меланхолійне світло і створюють відчуття домашнього затишку.
Квитки bit.ly/3yHHkNB
22 червня буде представлено концертну програму «Повертайся живим!» – з вірою у перемогу України. Участь беруть Національний духовий оркестр України під проводом диригента Олексія Баженова, вокальний дует Лесі та Галі Тельнюк, а також солісти Тарас Паращук (труба) і Адель Конторович (скрипка). У концерті прозвучать твори О. Баженова, Л. Тельнюк, Д. Бортнянського, Б. Лятошинського, Дж. Вільямса, С. Вакарчука. Назву концерту дав вірш сучасної української поетеси Ірини Цілик, чий чоловік, поет Артем Чех, воює на фронті. Леся Тельнюк поклала цей вірш на музику:
Ні, ця війна не потрібна нікому.
Так, ми її не пробачимо, себто
Перемагай і вертайся додому.
Просто живим повертайся, і все тут.
Квитки bit.ly/3LwUvDW
23 червня у Музичному салоні Національної філармонії України відбудеться сольний концерт фортепіанної музики Тетяни Андрієвської. Понад сорок років Тетяна Андрієвська є солісткою-інструменталісткою Національної філармонії України. Досвідчена піаністка володіє широким і різноманітним репертуаром, активно популяризує твори сучасних українських композиторів. Постійно бере участь у міжнародних українських фестивалях «Київ-Музик-Фест», «Прем’єри сезону», «Форум музики молодих», «Літні музичні вечори». Виступає як сольно, так і з оркестром, а також у складі камерного ансамблю (зокрема, зі своїм братом, скрипалем Ігорем Андрієвським).
У програмі «Музичні мініатюри» прозвучать твори західноєвропейських композиторів, найвидатніших представників Віденської класичної школи, Йозефа Гайдна, Вольфганга Амадея Моцарта та Людвіга ван Бетховена. Програму веде Олександр Рудько.
Квитки bit.ly/3wDIVkC
24 червня відбудеться концерт симфонічної музики з нагоди закриття 158-го концертного сезону. Прозвучать твори Євгена Станковича і Пауля Анґерера. Виконує Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України. Диригент – Ігор Палкін. Соліст – Михайло Чайкін (контрабас).
Програма цьогорічного концерту-закриття дещо нетрадиційна. Як правило, на завершення сезону звучить музика піднесено-урочиста, таким чином, чергова концертна серія відходить в історію на оптимістичній ноті. Закриття ж 158-й сезону запам’ятається дуже серйозними й складними творами для симфонічного оркестру, музикою, що спонукає до роздумів над проблемами буття.
Пауль Анґерер – австрійський композитор і диригент. Він автор численних творів для симфонічного оркестру, камерно-інструментальної музики, творів для голосу тощо. Багато років поспіль працював на посаді головного диригента Зальцбургського оперного театру. Викладав в Університеті музики та виконавських мистецтв у Відні. Відійшов 2017 року. Його Gloriatio для контрабаса і камерного оркестру, твір, що прозвучить у теперішньому концерті, було створено 1957 року. За стилем композиція нагадує музику Пауля Хіндеміта.
У другій половині концерту почуємо Другу симфонію українського композитора Євгена Станковича, що має назву «Героїчна»». Твір створено 1975 року. За словами автора, він позначений «вогненним знаком» Другої світової війни.
Квитки bit.ly/3FYpt6o