• Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • 111 слів
  • Екран
  • Сцена
  • Стиль
  • Про нас

111 слов

Прочитать

«Книжковий арсенал»: голоси жінок у сучасній українській літературі

26.05.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 12 книжкових новинок холодної весни

15.05.2025

Прочитать

Ірина Белан. «Граппіг. Kumedno»

29.03.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок для теплої весни

26.02.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок на Новий рік

22.12.2024

Стиль

Прочитать

«BUDZIRKA»: креативний кластер, елегантні рішення

23.05.2025

Прочитать

PAD Paris 2025: п’ятірка найкращих стендів

05.05.2025

Прочитать

Ярмарок дизайну Collectible – 2025: вічне та ефемерне

22.04.2025

Прочитать

«Бруталіст» і Бреєр

11.04.2025

Прочитать

TEFAF Maastricht 2025: абсолютно суб’єктивний рейтинг

02.04.2025

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

inший Kyiv

  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

In 111 слів

Передзамовляй це: 10 книжкових новинок напередодні осені

1.4K Просмотров 29.07.2024

Передзамовляй це: 10 книжкових новинок напередодні осені Pin It

Поступки Гітлеру, психіатр Ґаустін, Манн і море, мандри Кідрука, скарби України та вбивство Плутона – «Інший Київ» пропонує добірку книжок, на які відкрито передпродаж із приємною знижкою.

Локальна історія. Пйотр М. Маєвський, «Коли спалахне війна? 1938. Аналіз кризи», 540/650

Пйотр М. Маєвський – польський дослідник новітньої історії, Dr. habil, професор Варшавського університету. Спеціалізується на вивченні історії Чехословаччини, чесько-німецьких відносин у ХХ столітті та історії Другої світової війни. У книжці «Коли спалахне війна?», що вперше побачила світ 2019 року у Варшаві, йдеться про те, як демократичний Захід у 1938 році намагався уникнути великої війни, але одночасно заохочував агресора до дії. Мюнхенська угода стала кульмінацією політики умиротворення, на догоду ілюзорному миру була знищена молода Чехословацька Республіка. Пйотр М. Маєвський майстерно аналізує міжнародну кризу напередодні Другої світової війни. Ледь не щоденна реконструкція подій, увага до тонких деталей, залаштункові розмови політиків у Празі, Берліні, Римі, Лондоні та деінде, протистояння розвідок, аналіз психотипів головних дійових осіб, їхня сила та безсилля витворюють динамічний сюжет, у якому напруга зростає із кожною сторінкою.

Видавництва 21. Георгій Господинов, «Часосховище», 340/400

Георгій Господинов – сучасний болгарський прозаїк і поет-постмодерніст. Його перший великий твір «Природний роман» (1999) став найпопулярнішою болгарською книжкою. Роман «Часосховище» (болг. «Времеубежище», 2020) отримав Букерівську премію. Загадковий психіатр на ім’я Ґаустін відкриває клініку, у якій успішно лікує пацієнтів із хворобою Альцгаймера, повертаючи їх у щасливі часи їхнього минулого. Ми не знаємо, хто цей Ґаустін – реальна постать, альтереґо оповідача чи привид, що заблукав між часами? Натомість відомо інше: невдовзі його людинолюбна ідея призведе до низки масштабних і непередбачуваних подій на цілому європейському континенті. «Часосховище» – роман старіння і проживання власної скінченності, про невловність часу й темний, демонічний бік ностальгії за минулим.

Лабораторія. Марк Левінсон, «Як морський контейнер зробив світ меншим, а світову економіку більшою», 489/549

Марк Левінсон – американський економіст, історик і журналіст із великим стажем створення текстів про економічні та бізнес-проблеми, був фінансовим і економічним редактором журналу The Economist. «Моя книжка пояснює, як, здавалося б, проста інновація уможливила глобалізацію», – говорить він. Тисячі років морські перевезення були повільними й дорогими: кораблі завантажували й розвантажували вручну по одній амфорі, діжці, одному ящику або мішку. Аж доки 1956 року у голову магнату-перевізнику Малкому Макліну прийшла ідея – чому б не поставити на корабель весь трейлер заразом? І коли кран уперше підняв на танкер 58 кузовів вантажівок, у світовій економіці й логістиці відбулася революція.

Лабораторія. Рутґер Бреґмен, «Людство. Оптимістична історія», 399/449

Ще одна книжка у цьому видавництві – дуже потрібна в часи смутку і розчарування у проєкті «Людство». Рутґер Бреґмен – голландський історик, письменник і журналіст, автор чотирьох книг з історії, філософії та економіки. Від Макіавеллі до вчень Томаса Гоббса, від Зигмунда Фройда до Стівена Пінкера нас вчать, що люди за своєю природою егоїсти й керуються насамперед власними інтересами. Але що як це неправда? Рутґер Бреґмен пропонує новий погляд на останні 200 000 років людської історії й доводить, що людям притаманна доброта і співпраця, а не конкуренція й недовіра. Від реального життя «Володаря мух» до прояву солідарності після Бліцу, від прихованих недоліків експерименту Стенфордської в’язниці до реальної історії братів-близнюків, які опинились по різні боки боротьби під час апартеїду в ПАР, і врешті об’єдналися разом з Нельсоном Манделою заради миру, – автор доводить, що віра в людську доброту не просто оптимістична, а реалістична.

Лабораторія. Фолькер Вайдерманн, «Людина моря. Томас Манн і любов його життя», 309/349

І… ще одна книжка «Лабораторії», яку не варто оминати увагою! Фолькер Вайдерманн – німецький письменник і літературний критик, колишній літдиректор і редактор недільного випуску газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. Йому вдалося зробити знаного письменника, нобеліата Томаса Манна близьким до читача, використовуючи досі не оприлюднені листи, факти з біографії, нотатки й щоденники. Ця біографія не просто про людину, а про темне, блискуче, загрозливе, спокусливе і визвольне – про Томаса Манна і море.

Віват. Адам Кей, «Невиліковно. Історія медика, у якого закінчилися пацієнти», 256/320

Адам Кей – колишній лікар, а тепер сценарист, письменник, комік. Його автобіографічна книжка «Буде боляче» стала основою для популярного серіалу. Після її написання Адам Кей поставив хрест на посаді молодшого лікаря. Тоді він ще не знав, що перша, прощальна книжка стане початком великої історії. Адже лікар може покинути медицину, але медицина ніколи не покине лікаря. Зараз Адам повертається із захопливою і відвертою, почасти трагічною і смиренною історією. Історією про видатну систему медичної вищої освіти. Госпіталізацію з усіх поглядів. Дбайливе ставлення лікаря до проблем і потреб пацієнтів та вимушене ігнорування власних проблем і потреб. Життя в медицині в ролі лікаря та поза нею – в ролі пацієнта.

ArtHuss. Скарби України: Культурна спадщина нації, 580/720

Якщо ви не знали, навколо книжки про японський художній стиль сумі-е (і методів комунікацій з читачами) видавництва ArtHuss зараз триває великий мережевий «срач» – на цей раз, не дивуйтесь, через «поліванівку», тобто систему записування кирилицею японських звуків, яку розробив росіянин Євгєній Поліванов. Сподіваємося на мудрість керівництва. А поки що ArtHuss анонсує красиве видання «Скарби України» (англійською вийшло 2022 року у Thames & Hudson), до якого увійшли тексти провідних дослідників: Андрія Куркова, Андрія Пучкова, Крістіана Раффенспергера, Олександра Соловйова, Мирослави Мудрак, Аліси Ложкіної, Діани Клочко, Максима Яременка, Вікторії Бурлаки. Побудована книжка за хронологічним принципом, хоча і не охоплює всі явища. Це скоріше історія знакових для України історії феноменів: споруд, мистецьких (сакральних та світських) витворів.

ist publishing, «Літопис українського дизайну. №2», 850/900

«Літопис українського дизайну» – періодичне друковане видання про історію та розвиток вітчизняного дизайну за ініціативи дизайн-бюро Spiilka. Журнал є спробою побачити й показати, як народжувалася та змінювалася українська дизайн-ідентичність. Серед тем другого числа: життя та роботи Василя Єрмілова, шрифти Ermilov та Jermilov, кампанія «Ukraine NOW», неочікуваний промисловий дизайн від авіаційного заводу «Антонов» – «кравчучка», перегоновий автомобіль «Київ-Спорт та інше», портфоліо дизайнера Слави Потієвського, застосунок Reface та спалах iBlazr.

Бородатий Тамарин. Макс Кідрук, «Зорі над островом Пасхи», 399/499

Поки що нове видавництво Макса Кідрука тримає високий рівень – книжки якісні, небанальні, цікаві. «Зорі над островом Пасхи» – повна збірка тревелогів Макса Кідрука, який, як відомо, побував у різних куточках світу. До книжки увійшли «Мексиканські хроніки» (2009), «Подорож на Пуп Землі» (2010), «Любов і піраньї» (2011) та «На Зеландію!» (2012). Усі тексти в новій редакції та доповнені раніше неопублікованими фото.

Бородатий Тамарин. Майкл Браун, «Як я вбив Плутон і чому це було неминуче», 299/399

Майкл Є. Браун – американський астроном, професор планетної астрономії в Каліфорнійському технологічному інституті («Калтех»). Команда Майкла Брауна відкрила у Сонячній системі багато транснептунових об’єктів, тобто небесних тіл, які здебільшого чи постійно перебувають поза орбітою Нептуна. Брауна називають «людиною, яка вбила Плутон», адже саме з його ініціативи це небесне тіло втратило статус планети. 2010 року він написав автобіографічну книжку, наповнену драматизмом і гумором, – сповідь науковця, який, попри загальний осуд, мусив понизити у званні Плутон. Це розповідь від першої особи про найбурхливіший рік в історії сучасної астрономії, що надихає поміркувати про наше місце в космосі.

нові книжкичитати
Share

Читайте также

Просмотр

Где горожанин?

Просмотр

Коли все – вперше

Просмотр

Подробная физиология ада

Просмотр

Гендер – это серьезно

Просмотр

Не баг, а фича

Просмотр

19 лет спустя

Просмотр

Абат П’єр

Просмотр

Биография Толстого: опыт самоограничения

Предыдущий пост

АртТиждень

In Арт

АртТиждень

Просмотр

Следующий пост

Від Шевченка до еротики: Андрій…

In Арт

Від Шевченка до еротики: Андрій Котлярчук сфотографував тату військових

Просмотр

Instagram не вернул 200.

© 2025 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: