Гнилицький + Тістол, Цимбал + Coca-Cola, рівновага у світлинах, вдома в Україні та «[ ]», що б це не значило – «Інший Київ» пропонує відвідати найцікавіші виставки столиці.
Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21)
Виставка «Колекція. Олександр Гнилицький, Олег Тістол» продовжує серію подій, присвячених колекції галереї. До експозиції увійшли полотна Олександра Гнилицького 2008 року й роботи Олега Тістола із циклів «Гори» та «Ю.Б.К.». Ці два представники «Нової хвилі» були яскравими фігурами художнього середовища, яке формувало культурний ландшафт України у 1990-х. Вони деконструювали радянську спадщину та шукали нові візуальні форми вираження української ідентичності. «Попри різність підходів, їхні роботи створюють унікальний діалог між сакральним і буденним, реальністю та міфом», – розповідають організатори.
Музей української діаспори (вул. Князів Острозьких, 40-б)
Історико-мистецьку експозицію «Віктор Цимбал. Архів. Колекція» присвячено українському художнику-емігранту й військовому армії УНР Віктору Цимбалу. Вперше широкому загалу представлено оригінальні документи, листи, світлини й графічні твори мистця київського, празького, аргентинського й американського періодів, які музей отримав у дар наприкінці 2024 року. Доповнюють експозицію вибрані живописні твори Віктора Цимбала із приватного зібрання, які також експонуються вперше за багато років. Віктор Цимбал найбільш відомий як автор рекламних плакатів для світових корпорацій Coca-Cola, General Motors, Opel, Nestle та багатьох інших. Виставка розкриває невідомі й важливі сторінки його життя та творчості, а архів мистця відтепер є частиною колекції Музею української діаспори.
Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе (Андріївський узв., 19)
Статуя Будди, лісові хащі, лебеді на воді, київські дворики, берег океану, абстрактні композиції – триває виставка «Рівновага» двох фотохудожників, Володимира Харченка (метаграфія) та Андрія Котлярчука (класична фотографія). «Це мистецька рефлексія над тим, як серед хаосу війни ми шукаємо і знаходимо внутрішній спокій, як балансуємо між минулим і теперішнім, між болем і надією, між втратами й незламністю», – пишуть організатори. У роботах Харченка і Котлярчука – цих «візуальних медитаціях про парадоксальну рівновагу воєнного часу» – «відображається контраст між тишею і вибухами, між темрявою і світлом. Кожен твір – це момент балансування на межі, де життя продовжується всупереч усьому».
Національний музей Тараса Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12)
Відкрилася виставка живопису В’ячеслава Казаневського «Вдома». 28 полотен запрошують вирушити у подорож Україною – як у буквальному сенсі, так і в уявну подорож всередину себе для віднайдення внутрішнього затишку та рівноваги. Пейзажі з різних куточків країни – Карпати, Львів, Крим – виписані з вітальною енергією. «Більшість робіт виконано на пленерах, що дозволило художнику з особливою точністю впіймати та відтворити той настрій, що наповнює нашу землю, наші міста – прагнення до творення, а не руйнування. Адже саме воно дарує справжнє відчуття домівки», – пишуть організатори.
SPLAV (вул. Нижній Вал, 23)
Триває виставка Діми Толкачова «[ ]», до експозиції увійшли інсталяції, де художник експериментує з фотографією та різними матеріалами: папером, акрилом, металом, склом. «Точка відліку проєкту – роздум про нашу спроможність призвичаюватись до нової дійсності, – розповідають у галереї. – Митець розмірковує про рятівну рамку – здатність свідомості звужувати фокус, щоб зосередитись на важливому тут і зараз. Це дає змогу впоратись із надлишком небаченого раніше. Водночас обмежує обшир зору. Настільки, що з часом доводиться докладати зусиль, аби помітити те, що донедавна жахало. Та рано чи пізно ця рамка розколеться від надміру нестачі – того, що ще три роки тому здавалося не вартим ані дещиці уваги».
Головна світлина: робота Володимира Харченка з виставки «Рівновага» (фрагмент)