УВАГА! Дату показу перенесено, оскільки Франческа Манноккі наразі перебуває на зйомках під Покровськом і через певні обставини не зможе бути на прем’єрі у Києві. Нову дату організатори повідомлять пізніше.
16 березня в Будинку кіно відбудеться прем’єра італійського документального фільму «Українська лірика» («Lirica Ucraina») про війну в Україні.
Говорити про українську трагедію не лише в Україні, але і на весь світ – завдання надважливе. Тільки чесні розповіді можуть протидіяти російським маніпуляціям – наприклад, таким, які показані у пропагандистському ігровому фільмі «Свидетель» (2023). Герой фільму, бельгійський музикант, свідчить нібито про злодійства українських військових, які самі вбивають людей, бомбардують пологові будинки й вокзали, – ну що ж, Франческа Манноккі (Francesca Mannocchi), режисерка фільму «Українська лірика», була в Бучі та Ізюмі одразу після звільнення…

Франческа Манноккі – італійська журналістка та письменниця, одна з найдосвідченіших воєнних кореспондентів Європи. Вона знаходилася в Україні ще до початку повномасштабного вторгнення – коли нас заколисували запевненнями, що Путін не нападе, а американська розвідка перебільшує загрозу. 24 лютого 2022 року Франческа перебувала у Краматорську і прокинулася від звуків вибухів. Із того моменту вона висвітлювала перебіг війни в Україні, подорожуючи від Києва до Донецька, від Харкова до Миколаєва.
Однією з перших їй удалося побувати на деокупованій Київщині, зокрема у Бучі, – де місяць відбувалася кривава масакра, від якої залишилися тіла на дорогах і масові поховання, – та під час українського контрнаступу у вересні 2022 року на звільненій Харківщині, де в Ізюмі було знайдено катівні рашистів.
У документальній стрічці Франческа Манноккі не лише показує фронт і перебіг воєнних подій, а й намагається відстежити, як змінюється суспільство під час великої війни, як українці зуміли налагодити та пристосувати своє життя, попри всі втрати.
«Українська лірика» – це поринання у страждання, помсту та боротьбу, що переживає людина під час конфлікту; це фільм-подорож у малі історії тих, хто зберігає пам’ять про пережите. З усього цього складається «хор Історії».
«Слухати тих, хто вижив, – єдина протиотрута від маніпуляцій реальністю, від дезінформації, від спроб зображення війни на користь тих, хто її веде, – говорить Франческа Манноккі. – Я переживала повномасштабне вторгнення росії в Україну з першого дня. Сьогодні мій голос оповідача – не про хроніку, його призначено для рефлексій. Саме словами свідків і тих, хто вижив, буде написано історію воєнних злочинів цього вторгнення».
Після перегляду фільму буде можливість поспілкуватися з Франческою Манноккі.
Початок сеансу о 17:30
Будинок кіно, синя зала (м. Київ, вул. Саксаганського, 6)
Вхід вільний за попередньої реєстрації за посиланням
Головна світлина – кадр із фільму «Українська лірика», www.rivistastudio.com