• Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • 111 слів
  • Екран
  • Сцена
  • Стиль
  • Про нас

111 слов

Прочитать

«Книжковий арсенал»: голоси жінок у сучасній українській літературі

26.05.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 12 книжкових новинок холодної весни

15.05.2025

Прочитать

Ірина Белан. «Граппіг. Kumedno»

29.03.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок для теплої весни

26.02.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок на Новий рік

22.12.2024

Стиль

Прочитать

«BUDZIRKA»: креативний кластер, елегантні рішення

23.05.2025

Прочитать

PAD Paris 2025: п’ятірка найкращих стендів

05.05.2025

Прочитать

Ярмарок дизайну Collectible – 2025: вічне та ефемерне

22.04.2025

Прочитать

«Бруталіст» і Бреєр

11.04.2025

Прочитать

TEFAF Maastricht 2025: абсолютно суб’єктивний рейтинг

02.04.2025

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

inший Kyiv

  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

In Сцена

«GAIA-24. Opera del Mondo» повертається до Києва

434 Просмотров 30.04.2025

«GAIA-24. Opera del Mondo» повертається до Києва Pin It

4 червня на основній сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки покажуть «GAIA-24. Opera del Mondo». Мовою театру вистава розповідає про війну проти природи та війну проти людини.

6 червня 2023 року росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС, що знищило Каховське водосховище і спричинило масштабну екологічну катастрофу на українському півдні. Майже за рік, навесні 2024-го, Роман Григорів та Ілля Разумейко, композитори й режисери, представили прем’єру в Києві, а потім оперу було показано в Роттердамі на O.festival та у Відні на фестивалі Musiktheatertage Wien. «GAIA-24» закривала публічну програму Українського національного павільйону на Венеційській бієнале, яку організував Український інститут, та фестиваль Shall&Rausch у Берліні. За рейтингом Укрінформу, вистава отримала нагороду «Подія року у галузі класичної музики». Після року закордонних презентацій «GAIA-24» нарешті вдома – оновлена та вдосконалена.

У виставі поєднуються протилежні речі: реп і опера, авангард і попкультура, фольклор і рейв. Складається опера довжиною близько 120 хвилин із трьох актів: «Songs of Mother Earth», «Cabaret Metastasis» і «Dance for Mother Earth». Відеоматеріали було відзнято на острові Хортиця.

«Після початку роботи над оперою на березі колишнього Каховського моря влітку 2023 року, та прем’єри в Києві в травні 2024-го Гайя помандрувала далі водними шляхами. Європейська прем‘єра опери відбулася в Роттердамі, найбільшому порту Європу, потім ми грали оперу в театрі Одеон у Відні, на березі Дунаю, якраз у ті дні, коли всю Центральну Європу охопила повінь, а після цього – у Венеції, у церкві Сан-Лоренцо, задні двері якої виходять до Венеціанського каналу, і де нам потрібно було везти наші інструменти на сцену гондолами, – згадують Роман Григорів та Ілля Разумейко. – Весь цей час Дніпро південніше Запоріжжя відновлювався, а його береги заростали молодим лісом. Разом із цим пейзажем та нашими подорожами повільно змінювалася і сама опера, в якій з’являлися нові музичні фрагменти, нові артисти та відеосеквенції. Ми дуже раді, що оновлена версія опери зможе прозвучати на сцені театру Лесі Українки. Це унікальна архітектурна споруда, в якій зала зберегла первинну акустику, надзвичайно сприятливу для музичного театру, а ложі театру нагадують будівлю невеликої європейської барокової опери».

«GAIA-24» апелює до давньогрецької богині Землі Гайї (Геї), а також до популярної серед екологів та антропологів теорії Гайї, яка пропонує розглядати сукупність живого та неживого наповнення нашої планети як єдиний взаємопов’язаний організм. Впродовж двох років дві тисячі квадратних кілометрів Великого лугу, звільнені від сімдесятирічного полону штучної водойми, поступово повертаються до свого природного стану. Зараз із правобережних дніпровських пагорбів можна одночасно побачити театр війни та регенерацію первинного річкового ландшафту. Це повільна перемога природи й швидка поразка людини.

Що важливо врахувати перед відвідуванням вистави? Вона має віковий ценз «18+», оскільки присутні оголені тіла. Також у виставі присутні стробоскопічні світлові ефекти та гучний звук.

Виставу «GAIA-24: Opera del Mondo» створили лабораторія сучасної опери «Opera Aperta» та агенція «proto produkciia». Над твором працювала велика команда. Музику та режисуру втілили Роман Григорів та Ілля Разумейко (їхня попередня робота, нагадаємо – резонансна археологічна опера «Chornobyldorf»), продюсерка – Ольга Дятел, художниця – Катерина Маркуш, світлохудожниця – Світлана Змєєва, оператор – Денис Мельник, хореографиня традиційних танців – Олена Дудка, електронна музикантка – Олена Шикіна. З початку роботи два члени команди долучились до ЗСУ: співпродюсер Володимир Бурковець та звукорежисер запису Андрій Нідзельський.

Артисти та артистки на сцені: Марічка Штирбулова, Юлія Вітранюк, Софія Павліченко, Катерина Гордієнко, Катерина Бишева, Кароліна Музиченко, Акім Зварич, Олександр Чишій, Данило Зубков.

Артисти та артистки на відео: Євген Баль, Катерина Гордієнко, Марічка Штирбулова.

Opera ApertaДраматичний театр імені Лесі Українки
Share

Читайте также

Просмотр

«GAIA-24»: опера про Каховську катастрофу

Просмотр

«Брати» у театрі Лесі Українки: період напіврозпаду

Просмотр

«Трамвай “Жадання”»: паперовий ліхтарик Бланш

Просмотр

Переклади мені через майдан

Просмотр

Труффальдіно, Сільвер, Путін: в очікуванні театральних прем’єр

Просмотр

«Поромник» у театрі Лесі Українки: останні жнива родини Карні

Просмотр

Трагедія генерала Отелло

Просмотр

Комедія на тлі чорного Космосу

Предыдущий пост

Заміський Парк тварин «ХІІ…

In Місто

Заміський Парк тварин «ХІІ Місяців»: плани на 10-й сезон

Просмотр

Следующий пост

Матвій Вайсберг: «Художники змінюють світ». Розмова…

In Арт

Матвій Вайсберг: «Художники змінюють світ». Розмова про вуличне мистецтво в умовах пізнього тоталітаризму

Просмотр

Instagram не вернул 200.

© 2025 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: