Капітал від Маркса до Пікетті

Без имени-6

Що таке інтелектуальна неповноцінність країни, в чому вона проявляється? Можливо, в тому, що з десятків оглядів, рев’ю бізнес-літератури і книг з економіки та фінансів до недавнього часу тільки одна була видана в нашій країні на нашій мові. А решта – в сусідній державі.

Це моя особиста історія, в 2012-2013 я вів книжкову рубрику в Forbes Україна, і майже нічого виданого в Україні порадити читачам не міг. За цей час в Україні була перевидана лише «Сінгапурська історія, Лі Куан Ю». Все інше – безальтернативна Росія.

Я радий, що ситуація змінюється. Днями я був присутній на презентації книги Тома Пікетті «Капітал в XXI столітті». Можна по-різному ставитися до ідей і висновків Пікетті, але його книга сколихнула одну з найяскравіших світових дискусій в економіці, політології та соціології за останні роки. Тепер українці мають набагато більше шансів приєднатися до цієї актуальної дискусії. Капітал Пікетті прийшов в Україну завдяки видавництву «Наш формат» за фінансової підтримки групи ICU. Це вже їхня третя «спільна» книга.

«У багатьох країнах після зниження верхньої граничної ставки прибуткового податку стався вибух надприбутків, які збільшили політичний вплив бенефіціарів на зміни в податковому законодавстві. Бенефіціарами виявилися багатії, які були зацікавлений зберегти верхню ставку податку несуттєвою. Це розв’язало їм руки і відкрило шляхи до фінансування політичних партій та ефективному лобіювання своїх інтересів».

  • Том Пікетті. «Капітал у ХХІ столітті». Наш формат, серія #ICUbooks, 2016
  • Борис Давиденко, головний редактор, CEO Vox Ukraine.

Интересное