Ілона Таміліна і Національна філармонія України продовжують знайомити вас з програмою фестиваля «Літні музичні промені».
Всі концерти транслюються наживо онлайн.
10 серпня Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під орудою Ігоря Пучкова представить концерт із назвою «Ідилія». Так називається один із творів для струнного оркестру чеського композитора-класика Леоша Яначека, який створено 1878-го. У ці роки Яначек завершує навчання в празькій органній школі, і продовжує освіту в Лейпцигу та Відні. Але й у музиці періоду ранньої творчості композитор спирається на чеський фолк.
Зокрема, звучатиме також і «Карпатська рапсодія» Мирослава Скорика, яка створена 2004 року у версії для скрипки й фортепіано. Цікаво, що як жанр, рапсодія існує ще від часів Давньої Греції, проте це були епічні пісні. Нині ж, мабуть, найперше згадуються фортепіанні рапсодії Ференца Ліста, Йоганнеса Брамса чи «Рапсодія на тему Паганіні» Сергія Рахманінова. Цього вечора солістами будуть скрипалі Юрій Стьопін та Наталія Коляда, альтист Анатолій Васильківський, віолончелісти Ігор Пацовський, Віктор Рекало та Святослав Боровик.
Квитки: https://bit.ly/31PJRVk,
а також доступ до онлайн трансляції: https://bit.ly/2El69EN
11 серпня Біг-Бенд Національного академічного духового оркестру України під орудою Олексія Вікулова подарує хіти джазу. Для вас звучатимуть найулюбленіші джазові мелодії ХХ століття.
Так, окрім найпопулярнішої колискової Клари із опери «Поргі та Бесс» Джорджа Гершвіна – Summertime, зокрема, можна буде також почути й композиції із репертуару Елли Фіцджеральд у виконанні неперевершеної солістки, фіналістки телепроєкту «Голос країни» Аліни Башкіної.
Квитки онлайн: https://bit.ly/3f5W5NF,
а також доступ до онлайн трансляції: https://bit.ly/2OZ9wmX
12 серпня Київський камерний оркестр презентує музику класиків ХІХ століття – Едварда Гріга, Петра Чайковського та Едварда Елгара. Зокрема, звучатиме «Серенада для струнного оркестру» Петра Чайковського, яка є не менш популярною, ніж «Маленька нічна серенада» Вольфганга Амадея Моцарта.
Англієць, скрипаль та композитор, сер Едвард Елгар був молодшим сучасником Чайковського. «Серенада для струнного оркестру» – версія «Трьох п’єс для струнного оркестру» – написана Елгаром у 1888-1892 роки. Якраз у цей час композитор одружився з письменницею Елліс Робертс, яку дуже любив. І хоча в партитурі немає позначень, але, мабуть, твір присвячено саме їй. Сам автор вважав цю «Серенаду» своїм найкращим твором.
Квитки онлайн: https://bit.ly/3gyeB1d,
а також доступ до онлайн трансляції: https://bit.ly/3jFTNay
13 серпня один із яскравих представників гітарної виконавської школи України, заслужений артист України Андрій Остапенко виступить сольно в концерті з назвою «Guitar Nights».
Цього разу Андрій Остапенко виконає популярні твори композиторів-легенд в історії гітарного виконавства, зокрема, Ісаака Альбеніса, Лео Брауера та Франциско Тарреги. Програму цього гітарного вечіра своєрідно доповнить музика Ейтора Віла-Лобоса, Ролана Д’єнса, Еріка Саті й не лише.
Цікавий факт. Андрій Остапенко грає на гітарі «Artista Membrane», яку зробив всесвітньо відомий гітарний майстер Дітер Хопф. Відомо, що вже понад три століття родина Хопф виготовляє чудові струнні інструменти, точніше – від 1655-го. Звісно, за цей час накопичено безцінний досвід, який гідно оцінили видатні музиканти світу.
Квитки онлайн: https://bit.ly/2VSTXRv
а також доступ до онлайн трансляції: https://bit.ly/39uxf7U
- Вартість квитків на ці концерти – 70-400 грн.
- Вартість доступу до онлайн трансляцій – 100 грн.
Як отримати доступ, щоб слухати вишукану класику та улюблених виконавців наживо під час онлайн трансляції? Просто. Оплатіть ваше замовлення на доступ до онлайн трансляції, отримайте електронний лист із квитком та вашим особистим посиланням на сторінку, обраної вами для перегляду, онлайн трансляції. І все. Тепер можна дивитися концерт наживо на вашому комп’ютері, ноутбуку, планшеті чи смартфоні, де, на ваш погляд, найякісніше відтворюється відео через інтернет.
На фото: Moravská Ostrava. Statue of Leoš Janáček with fox Bystrouška by David Moješčík, erected in 2017.