Ілона Таміліна представляє продовження фестивалю «Літні музичні промені» в Національній філармонії України
9 серпня у рамках фестивалю оркестрової музики «Літні музичні промені» відбудеться другий концерт із циклу «Київська камерата запрошує». У виконанні цього колективу, художнім керівником і головним диригентом якого є Валерій Матюхін, але цього разу під орудою Богдана Шведа (Швейцарія) звучатиме музика Людвіга ван Бетховена та, його учня, Карла Черні.
Окрім увертюри «Коріолан», можна буде почути і Третю симфонію Людвіга ван Бетховена, що більш відома під назвою «Героїчна». Коли йдеться про цей твір, неодмінно згадують історію її нещасливої присвяти. Композитор спершу присвятив твір Наполеону Бонапарту, але коли дізнався, що той оголосив себе імператором французів, відмовився від присвяти. Традиційно вважається, що у другій частині симфонії (похоронний марш) автор символічно хоронить свого колишнього кумира. Програму вечора доповнить Концерт для фортепіано на чотири руки Карла Черні, який звучатиме у виконанні «Kyiv Piano Duo» – Олександри Зайцевої та Дмитра Таванця. Квитки: https://bit.ly/3zVbQSj
10 серпня у рамках фестивалю оркестрової музики «Літні музичні промені» у виконанні неперевершеного Національного академічного духового оркестру України під орудою Михайла Мороза звучатиме музика одного з найуспішніших кінокомпозиторів сьогодення – американця Джона Вільямса. Солістами виступлять скрипаль Євген Дегтярьов, саксофоніст Ростислав Зайцев та кларнетист Геннадій Ковтун.
Музичний світ Джона Вільямса – безмежний. Всю його музику складно виконати у програмі одного філармонійного концерту. Цього разу на вас чекатимуть саундтреки з фільмів «Індіана Джонс», «Піймай мене, якщо зможеш», «Термінал», «Сам удома», «Далеко-далеко», «Гаррі Поттер», «Список Шиндлера», «Зоряні війни» у виконанні Національного академічного духового оркестру України. Програма цього концерту доповнить особливими фарбами картину вашого літа. Насолоджуйтесь магією звуків Джона Вільямса наживо!
Квитки: https://bit.ly/3x8Xw73
11 серпня у рамках фестивалю оркестрової музики «Літні музичні промені» звучатиме музика італійця Антоніо Вівальді та аргентинця Астора П’яццолли. Солістами будуть скрипалі Віктор Іванов, Олексій Колесник, Ксенія Мороз, Янжима Морозова, Андрій Рахманін, Ігор Рябінін, Антоніна Юша-Криса, віолончелісти Дмитро Глущенко, Ольга Жукова, партія клавесина – Дмитро Таванець.
Київський камерний оркестр представить на сцені Національної філармонії України «Пори року» Антоніо Вівальді та «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццолли. Створені в різні епохи, в різних країнах, у різних стилях, обидва твори є найпопулярнішими шедеврами світової класики. Квитки: https://bit.ly/3zTU6Xo
12 серпня у рамках фестивалю оркестрової музики «Літні музичні промені» у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна звучатиме музика Жоржа Бізе, Франца Шуберта та Джованні Боттезіні.
Цього вечора солістом виступить контрабасист Назарій Стець. Він виконає Перший концерт для контрабаса з оркестром Джованні Боттезіні. За його словами, цей італійський композитор та диригент написав для контрабаса стільки ж, скільки Ліст – для фортепіано, Холіґер – для гобоя, Паганіні – для скрипки. А ще Назар додав: «Боттезіні напрочуд успішно поєднував сольне контрабасове виконавство разом із диригуванням. Збереглись рецензії, де написано, що в антракті спектаклів якими диригував Боттезіні, маестро брав контрабас на авансцену і виконував на ньому сольні фантазії на теми з тих же опер. Технічна досконалість його як виконавця дозволила значно розширити арсенал нових засобів музичної виразності на цьому, здавалося б, неповороткому інструменті». Квитки: https://bit.ly/3h2c4OJ
14 серпня, до 30-ї річниці проголошення незалежності України, у рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Музика Просто Неба» відбудеться концерт із назвою «Музика України», вхід на який буде вільним.
У виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Антонія Кедровського, окрім музики фундаторів української композиторської школи ХХ століття – Бориса Лятошинського (1894–1968) та Левка Ревуцького (1889–1977), можна буде почути й твір для струнних «Light of the Northern Sun» молодого українського композитора Сергія Вілки. Автор так пояснив назву: «Якщо спробувати тлумачити буквально, то можна уявляти сонце в зеніті, зокрема, у скандинавських країнах, чи навіть в Ісландії – яскраве, сліпуче та холодне. А можна цього не робити та спробувати відчути світло внутрішнє, у самому собі… Хоча, насправді, варіантів такого сонця – безліч, всіх не перелічити… Звісно, остаточний вибір робить слухач…»