Інший Київ продовжує збирати онлайн-галерею мистецтва воєнних часів.
Зараз важко. Рожевих надій на те, що війна закінчиться ось-ось, вже ніхто не плекає. Під Бахмутом криваві, страшні бої, гуде небо день і ніч, лізуть чорною землею тисячі рашистських мобілізованих, гинуть і знову лізуть. Ракетні атаки на міста залишають мешканців надовго без світла і тепла. Паски затягнуті.
Але чи стали ми слабкіші? Здається, ні, адже попри те, що ми не знаємо, коли закінчиться війна, точно знаємо, чим вона закінчиться. Тим, що Україна звільниться й відбудується. Засіє поля житом і пшеницею, кукурудзою і соняшниками, а баштани – кавунами. Що зернові каравани будуть ходити мирним Чорним морем, годуючи увесь світ.
І нехай сьогодні ґрунти півдня і сходу перетворені погодою, танковими треками й артилерією на багнюку, на відкриті рани, ми точно знаємо, що це не території, а саме земля, наша земля.
Нікіта Тітов
Михайло Скоп
Катерина Лісова. «Пелікан», серія «Сила пам’яті»
З думкою про тих, хто боронить, не шкодуючи крові своєї.
Сергій Кондратюк. «Кущі Дикого поля»
Олексій Ревіка. «Хліб – Український фарватер», серія «Червона лінія»
Маріанна Маслова. «Жито»
Альбіна Ялоза. «Страшну ціну платять сини за хліб в часи війни»
Стас Жалобнюк
Владислав Христенко. «Григорій Сковорода серед війни»
Людмила Сахно (Lu Sakhno). «Дім»
Чілікіна Богдана. «Драмтеатр. Маріуполь»
Зранку я згадала наш перший місяць війни. Кожний день йшов за рік. Я не малювала війну напряму в картинах. Це єдина робота, в котрій я просто відобразила наші жахіття. Намалювала її в березні. Єдина робота за той місяць.
Сергій Позняк. «Маріуполь. Так знищували місто»
Матвій Вайсберг. «Караван»
Pazza Pennello. «Dangerous summer silence»
Дмитро Кришовський. «Сиджу, чекаю, поки vоно zдохне»
Олексій Аполлонов. «Світло»
Ігор Гусєв. Series 3 world war 2022
Володимир Манжос, Waone Interesni Kazki. «Тектонічний зсув»
Нещодавно створив стінопис на стіні школи у Парижі в рамках проекту Back to School, кураторами якого є Oleg Sosnov та Seth Land. Мурал «Тектонічний зсув» присвячений впливу України на глобальні процеси у світі. Світ представлений у формі вази, що наповнена вогнем війни. Вухо символізує мій власний досвід, коли 24 лютого, я крізь сон, почув звуки вибухів і прокинувся. Вухо на «глобусі» також вказує на цивілізовані країни, які чують голос України та допомагають нам у нашій боротьбі. Дим війни закінчується літерами у випадковому порядку, але ми складемо їх, і отримаємо слово ПЕРЕМОГА. Це наша надія на нашу скору перемогу.
Головна світлина: Владислав Шерешевський. «Херсонський»