Ілона Таміліна представляє Музичний Тиждень у Національній філармонії України
9 лютого Національний академічний духовий оркестр України під орудою Михайла Мороза представить версію найпопулярніших творів – «Картинки з виставки» Модеста Мусоргського та «Кармен-сюїту» Жоржа Бізе-Родіона Щедріна.
Цікаво, що відстань між творами Мусорського та Бізе – один рік, 1874 та 1875. Нині ці класичні шедеври отримали безліч версій чи цитувань у музиці різних стилів. Зокрема, Родіон Щедрін створив легендарну «Кармен-сюїту», версію за мотивами однойменної опери Жоржа Бізе, спеціально для Майї Плісецької, його дружини. Відомою є інтерпретація окремих «Картинок» прог-рок-гурту «Emerson, Lake&Palmer», здійснена 1971-го.
Прем’єра «класичної» оркестрової версії фортепіанного твору Мусоргського відбулася під орудою Сергія Кусевицького в Парижі 1922-го та донині вважається неперевершеною. Але! 1999-го японський аранжувальник, диригент Тору Такахасі, не спираючись на версію Равеля, вільно використовуючи сучасні можливості, зробив варіант цього твору для духового оркестру та присвятив другу Яну Ван дер Русту. Цього вечора саме в аранжуванні Тору Такахасі, яке «озвучить» Національний академічний духовий оркестр України під орудою Михайла Мороза, й прозвучать легендарні «Картинки». Відкрийте для себе нові музичні «сторінки» «Картинок з виставки» і «Кармен»! Квитки тут: http://bit.ly/3soBE5i
12 лютого академічний симфонічний оркестр Філармонії під орудою Сергія Голубничого представить музику Вольфганга Амадея Моцарта та Карла Марії фон Вебера. Відомо, що Моцарт і творець німецької романтичної опериа Вебер були родичами. Саме із сестрою Вебера, Констанцією, Моцарт мав щасливий шлюб. Але не лише це їх поєднувало.
Цього вечора солістом виступить фаготист Олександр Саєнко, який у супроводі оркестру виконає «Угорське Andante і rondo» Карла Марії фон Вебера. Твір має цікаву історію створення, який 1809-го композитор написав його для альта. Але 1811-го він познайомився із фаготистом-віртуозом, артистом мюнхенської придворної капели, учнем улюбленого фаготиста Моцарта Георга Венцеля Ріттера, Георгом Фрідріхом Брандтом. Вебер створив для нього концерт із оркестром, але 1813-го також для цього музиканта переробив й власне «Угорське Andante і rondo», яке вважають другим концертом для фагота. У цих творах Вебер тримається класичних традицій, але й романтичні риси тут теж можна почути.
Своєрідним обрамленням у програмі цього вечора стануть популярні твори, створені в останні роки життя обох композиторів – увертюра до опери «Оберон» Карла Марії фон Вебера та Симфонія «Юпітер» Вольфганга Амадея Моцарта.
Квитки тут: https://bit.ly/2XOW8GF
Квитки доступу до онлайн трансляції: https://bit.ly/2KRJ9kA
14 лютого у день Святого Валентина знаний Київський квартет саксофоністів представить програму «Заплющ очі і слухай». Саме так називається одна із композицій, яку можна буде почути цього вечора. У виконанні неперевершеного квартету та за участю талановитих солістів – співачка Олеся Матей, кларнетист Олег Мороз, саксофоніст Кента Ігараші, перкусіоніст Сергій Хмельов, піаністки Віолетта Таран та Марія Віхляєва – прозвучать безсмертні хіти Астора П’яццолли.
Існує чимало легенд про Святого Валентина. Його вважають покровителем усіх закоханих. Одна з них про те, що єпископ таємно вінчав солдат з їхніми коханими жінками під час введення імператором Клавдієм II заборони на одруження військових. За цю діяльність єпископ був неодноразово ув’язнений, а відтак – страчений. Інша легенда розповідає про те, що одного разу, прогулюючись, Святий Валентин побачив двох молодих людей, які сварилися. Єпископ підійшов до них та подарував троянду, попросивши, щоб вони вдвох потримали її: торкнувшись квітки, молоді люди відразу помирилися. Подаруйте коханим музику Великого Астора!
Квитки тут: http://bit.ly/39x50WA
Квитки доступу до онлайн трансляції: https://bit.ly/3ckP50E