Голоси Албанії, походження емоцій, океани у Космосі, чайний канон і щоденник війни – «Інший Київ» пропонує нонфікшн, на який діє передпродаж із приємною знижкою.
Човен. Малґожата Реймер, «Болото солодше за мед. Голоси комуністичної Албанії», 350/450
Є щасливчики, які читали книгу цієї авторки «Бухарест: пил і кров», – вона вийшла в українському перекладі (Андрій Бондар) 2015 року у «Темпорі». Польська письменниця та репортерка поїхала до Бухаресту і зробила розлогий репортаж – про недавнє «соціалістичне» минуле Румунії, про те, як живуть люди, що думають, про що мріють. Книга була відзначена нагородами. Зараз ви її вже не знайдете («Човен» не перевидасть, тому що не має прав, втім, у Польщі можна купити оригінал), але виходить нова репортажна книга Малґожати – про Албанію (переклад Олени Шеремет). Для того, щоб «розговорити» цю закриту країну, письменниця там оселилася, вивчила мову, багато подорожувала. Добра подружка СРСР, Албанія була справжньою диктатурою Енвера Ходжі, жертви добре все пам’ятають, і Малґожата змогла їх почути. Передпродаж до 8 жовтня, поспішайте.
Лабораторія. Річард Ферт-Ґодбіхер, «Походження людини розумної емоційної», 359/399
Ми вважаємо себе раціональними створіннями, покладаємося на розрахунок та інтелект. Але насправді чимало найважливіших моментів в історії людства було пов’язано не з холодними й суворими фактами, а з емоціями. Спираючись на психологію, нейронауку, філософію, мистецтво та історію релігії, Річард Ферт-Ґодбіхер – доктор філософії, експерт у галузях історії, лінгвістики, філософії емоцій – яскраво ілюструє, як наше розуміння та емоційний досвід змінювалися з часом і як наші почуття формували нас і світ, у якому ми живемо. Від Стародавньої Греції до Африки, від Японії до Османської імперії й аж до Сполучених Штатів – захоплива мандрівка емоційним світом.
Бородатий Тамарин. Кевін Пітер Генд, «Океани поза межами Землі», 369/469
Колись Марс, найближчий сусід Землі, був вкритий водою, проте сьогодні, через низку обставин, не має «реактора» всередині, майже втратив магнітне поле (яке захищає планету від сонячної радіації) воду та атмосферу. Трагедія? О так. Але, якщо вже дві сусідні планети мали воду і надії на виникнення життя, значить його потенційно можна зустріти будь-де. Під льодяною корою супутників Юпітера, Сатурна і Нептуна ховаються величезні океани, що разом містять у 50 разів більше рідкої води, ніж усі океани на Землі. На нижній поверхні цієї крижаної кори може існувати багате екологічними нішами середовище. Спираючись на власні дослідження земних океанів, Генд розмірковує про те, що таке життя, які інструменти потрібні для його пошуку, яким воно може бути у тих далеких крижаних світах.
Сафран. Лу Юй, «Чайний канон», 450/550
Книга для фанатів а) чаю; б) древніх трактатів; в) речей з історією. «Чайний Канон» був написаний у VІІІ столітті в Стародавньому Китаї. Буддійський монах Лу Юй вперше зібрав різні відомості про чай та чайну культуру в цілому. Видання першого українського перекладу супроводжується коментарями про історію чаю, сорти чаю, сучасні способи їх заварювання та багато іншого. Книга покликана розповісти про чай як дуже давню та важливу частину китайської культури, але й про частину українського побуту.
Портал. Юлія Тверітіна, «Ще один день війни. Візуальний щоденник» 850/+10 %
Коли на Україну посипалися російські ракети, коли до містечок під Києвом зайшли окупаційні війська, Юлія Твєрітіна почала документувати нові досвіди українців у коротких розповідях та ілюстраціях, – щоб універсальною мовою мистецтва розповісти світові про переживання війни. Зі свідчень її друзів і рідних, із потоку страшних новин, із власних рефлексій авторки народився «Щоденник війни». Болісна, емоційна, глибока художня серія, у якій є місце для барв і світла. Книга недешева (потім обіцяють накинути ще 10 %), але роботи Юлії стали знаменитими, розійшлися світом, «Інший Київ» також включав їх до добірки «Мистецтво воєнної доби».