Перший київський курс вуличної та репортажної фотографії від Сергія Мазураша стартує у «Білому Світі».
Центр сучасного мистецтва «White World» / «Білий Світ» на вул. Є. Чикаленка, 21а давно більше ніж мистецька галерея. Тут відбуваються різні культурні події, тут вчаться, спілкуються і святкують. Відкриття відомим київським фотографом Сергієм Мазурашем школи фотографії у цьому просторі є логічним кроком. Ми поговорили напередодні, щоб з’ясувати подробиці.
Чому у твоєму авторському курсі об’єднані два різні напрями, стріт-фото і репортаж?
Можливо, поєднання в одному курсі вуличної та репортажної фотографії декому здається трохи дивним. Зрозуміло, що це окремі, зовсім різні жанри фотографії. Але саме навички стріт-фотографа додають будь-якому репортажу динаміки та емоційності. Особливо, коли це репортаж із мистецької події – відкриття художньої виставки, прем’єри вистави, концерту тощо.
Яка саме фотографічна алхімія тут відбувається?
Важливі не тільки обличчя чи жести окремих персонажів, а і взаємодія їхня із середовищем: інтер’єром, мистецькими творами, освітленням… Як на вулиці архітектура допомагає знаходити певні композиційні рішення, так живопис на стінах впливає на вибудову кадру. Навичка фотографа формується, й через деякий час це вже працює на рівні підсвідомості.
Без поваги до міста і його мешканців не створити якісний стріт, а чи є значення, яке саме мистецтво знімати?
О, так. Я помітив цікаву залежність – моє особисте сприйняття творів певного митця завжди впливає на якість репортажу, його цілісність.
Про що дізнаються відвідувачі твого курсу?
Про історію виникнення та розвитку жанрів вуличної та репортажної фотографії, про найвідоміших фотографів, про основи композиції та психологію кольору. Обов’язково будемо говорити про технічну сторону: вибір цифрової камери та об’єктивів, фотобренди (і чи треба за ними ганятися), оптимальні налаштування техніки для вуличної і репортажної фотографії, обробку світлин у графічному редакторі, пошук замовлень та багато про що інше, не менш важливе. Ну і обов’язково поговоримо про психологічні та юридичні проблеми стріт-фотографії.
Ти будеш якось відбирати учнів на основі базових навичок?
Ніякого відбору не буде, хочу попрацювати з людьми, що мають різний творчий багаж і професійний стаж.
Що отримають твої учні – окрім теоретичних та практичних знань, звісно?
Кожен отримає сертифікат про проходження повного курсу. Ну а найкращий учень матиме шанс почати працювати разом із моєю командою.
Коли плануєш відкрити школу?
Орієнтовно 21 жовтня, зараз збирається група. Заняття будуть проходити у вихідні дні, теорія у «Білому Світі», практика – у різних місцях Києва.
І скільки коштує курс?
Вартість – 2500 гривень, але 25 відсотків ми з «Білим Світом» віддаємо на ЗСУ. Буду радий відповісти на всі додаткові питання при особистому спілкуванні у Фейсбук-месенджері. Реєстрація на курс-інтенсів за посиланням.
Бесіду вела Марина Полякова
Світлини: Сергій Мазураш