Марина Полякова розповідає про те, що дивитися в київських музеях та галереях наприкінці січня
Музей історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)
Що таке Київ — старі вулиці, нові проспекти, промзони, дніпровські береги, сонячні околиці, розвалені садиби, чи, можливо, Київ — це «Київський торт»? Виставка «На пошану музею. З любов’ю до міста» — мистецька урбаністична рефлексія. Майстрів представлено дев’ять, вони малювали Київ у різні часи, по-різному відчували те особливе, що притаманне місту. Поки переходиш від роботи до роботи, Київ розсипається на осколки, в кожному виблискує щось своє — величезний купол планетарію на ліногравюрі Олесі Джураєвої; горбатий бульвар з деревами та дахами на малюнку Катерини Косьяненко; огрядна, вкрита тінями трапезна Михайлівського золотоверхого монастиря на пастелі Світлани Фесенко; дивна картонна скульптура Світлани Карунської. Потім трубка калейдоскопу повертається, й прекрасні уламки складаються в єдину картину. Це Київ.
Інститут проблем сучасного мистецтва (вул. Євгена Коновальця, 18 д)
Інститут взагалі полюбляє робити великі виставки з багатьма учасниками. На цей раз 50 (п’ятдесят!) випускників Школи сучасного мистецтва замислилися над тим, що таке дорослий досвід. Не обійшлось без кривавих плям — як втілення найбільш трагічного досвіду. Проте, є й «ботанський» підхід з купами книжок, від яких набиратися досвіду набагато спокійніше, – майже як воювати у Фейсбуці.
ЦСМ «Білий світ» (вул. Пушкінська, 21 а)
Через півтора року після попередньої виставки в «Білому світі» знову Микита Цой, молодий та популярний. Ви бачили серіал «Проповідник», який надихнув автора на створення виставки HAMPERDU? Якщо не бачили, то не страшно. Цой рефлексував з приводу серіалу про боротьбу сакрального та демонічного, глядач буде рефлексувати з приводу його робіт, містичних та готичних. А серіал, до речі, створений на основі популярних коміксів. Отакі вони, сучасні медіа — дух віє, де хоче.
Port creative hub (вул. Набережно-Хрещатицька, 10 а)
Варто спуститися на Поділ та дійти до Гаванського мосту, щоб побачити виставку ще одного молодого амбітного художника — Антона Логова (в Інституті проблем сучасного мистецтва його робота теж є). Нерозрізаний папір для зошитів та старі листівки з видами Києва і Криму в руках Логова перетворилися на філософський графічно-колажний проект «Зошити». Художник розповідає: «Всі роботи вертикального формату і в експозиції вони будують довгу горизонталь. Це і є ідеальна гармонія, до якої прагне останніми роками Україна. Але це ідеал, а не реальність».
Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9)
Виставка робіт Катерини Косьяненко TERRA, створена за участю «КалитаАртКлуб», вже триває і буде чекати на вас весь лютий, — її дійсно треба побачити. Не тільки тому, що список регалій Катерини займає цілий аркуш, а передусім тому, що це живопис, який вам сподобається — він ліричний, декоративний та майстерний.