Афіша театрів Києва на травень 2021 пропонує кілька новинок, показ яких переносився через локдаун.
Театр імені Івана Франка (пл. І. Франка, 3)
«Пер Гюнт», реж. Іван Уривський
П’єса «Пер Гюнт» була написана Генріком Ібсеном 1867 року, і норвезьким глядачам вона не сподобалася через карколомний, складний сюжет, у якому чого тільки немає: моря, пустелі, вкрадені наречені, бедуїни, чудовиська, американські невільники, Сфінкс, Сольвейг… Але, як часто буває, поступово п’єса-притча з елементами фентезі з аутсайдерів перейшла на перші позиції у світовій драматургії, а химерність перетворилася на глибину. Франковський «Пер Гюнт» – це роздуми про людську природу, про сенси буття, про механізми формування особистості, про відповідальність перед самим собою та іншими на життєвому шляху. Постановка присвячена пам’яті Сергія Данченка та Богдана Ступки.
Київський національний академічний театр оперети (вул. Велика Васильківська, 53/3)
«Доріан Грей», реж. Богдан Струтинський
Роман Оскара Уайльда, за мотивами якого було створено мюзикл, ще один твір, який впевнено крокує повз століття і стає тільки кращим у різних інтерпретаціях. Його головне питання – яку ціну треба віддати за шалені бажання, як не перетворитися на потвору, не втратити душу, навіть якщо обличчя залишається молодим і гарним. Тридцять років тому композитор Варконі Матіас і письменники-режисери Ас Янош і Гунар Браунке перетворили роман на мюзикл. Матеріал одночасно є дуже театральним, ефектним, але й складним у своєму психологізмі. Ну а оцінити, що вийшло, можна на прем’єрі в Театрі оперети.
Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки (вул. Б. Хмельницького, 5)
«Академія сміху», реж. Михайло Резнікович
Невелика комедія (російською мовою) з двома персонажами – Автором і Цензором – тільки на перший погляд здається легковажною. Насправді ж ці персонажі повсюди й завжди, тільки озирнися. Автори в широкому сенсі воюють з цензорами в широкому сенсі (та навпаки), і саме життя – жорстокий цензор, воно править наші фантазії, відрізаючи зайве, закреслюючи надто сміливе та дописуючи зовсім не такі фінали, які ми хотіли б бачити.
Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
«Фенілетиламін», реж. М. Вівчар, В. Коваль, Д. Назаренко, К. Федяєва
Назву спектаклю з першого разу не вимовиш, та й мало хто знає, що це таке. Фенілетиламін – хімічна сполука, яка входить до складу нейромедіаторів. Автори спектаклю підкреслили одну з його функцій – стимулювання сексуального збудження у мозку закоханої людини, тому що спектакль – саме про кохання у різних його проявах. П’єса створена шляхом міксування оповідань Реймонда Карвера, Джерома Д. Селінджера, Рея Бредбері та Доріс Деррі. В кожному із них знайшлися закохані персонажі: старі та молоді, чесні й хитрі, щасливі та нещасні. Авторською фантазією вони зібрані в одному місці, в готельчику на півдні США. Чесно кажучи, часто буває важко розібратися й в одній історії кохання, а тут їх цілих шість.