Ілона Таміліна представляє події тижня у Національній філармонії України
20 вересня в рамках фестивалю камерної музики КVІНТОФест звучатимуть твори Антоніо Вівальді та Астора П’яццоли, які виконає Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою художнього керівника і головного диригента Валерія Матюхіна.
Цей вечір складатиметься із двох частин. У першому відділі звучатимуть інструментальні концерти Антоніо Вівальді для солістів та струнних. Друга частина вечора буде присвячена музиці Великого Астора, 100-річчя якого святкують цьогоріч у світі. Солістами виступлять Богдана Півненко (скрипка), Оксана Нікітюк (сопрано), Лоліта Хомліченко (віолончель), Богдан Галасюк (гобой), Дмитро Фонарюк (кларнет), Кирило Бондар, Маріана Скрипа, Едуард Скрипа, Ольга Аколішнова, Ганна Фролова (скрипка), Артем Замков, Любов Мосійчук (віолончель), партія basso continuo – Володимир Ворончук.
Танго та музика бароко – пристрасть і рафінована вишуканість… Знайдіть всі відтінки вічності та подаруйте собі неймовірний вечір магії живої музики! Квитки: https://bit.ly/3jwa3x4
21 вересня в рамках фестивалю камерної музики КVІНТОФест Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України представить проєкт із назвою «КЛАСІК ДЖАЗ».
Київський квартет саксофоністів існує вже 35 років. Колектив створено солістом оркестру Національної опери України Юрієм Василевичем. У складі цього квартету також – Михайло Мимрик, Олександр Москаленко та Кента Ігараші. Колектив виступав в Україні, а також – в Угорщині, Польщі, Франції, Бельгії, Греції, Італії, Німеччині, США та Канаді й не лише. Зокрема, квартет визнано найкращим серед колективів щорічного міжнародного українського музичного фестивалю «Kyiv Music Fest» (Україна, 1993-го, а значить у перші роки життя фестивалю), Міжнародним конкурсом у місті Росток (Німеччина, 1997), а також – Міжнародним фестивалем слов’янської музики, що відбувався в місті Париж (Франція, 1998).
Цього разу у проєкті участь також беруть саксофоніст Олександр Рукомойніков, перкусіоніст Сергій Хмельов, піаніст Олексій Боголюбов. Подаруйте собі вечір дивовижної насолоди музикою разом із неперевершеними виконавцями! Квитки: https://bit.ly/366fHOQ
Квитки доступу до трансляції концерту: http://philarmonia.com.ua/afisha/_-6130/
22 вересня на закриття Третього фестивалю камерної музики КVІНТОФест разом із Національним камерним ансамблем «Київські солісти» виступить один із найяскравіших музикантів світу – альтист і диригент Максим Рисанов (на головному фото).
Особливе місце в творчості Максима Рисанова як соліста займає камерна музика. Захоплення сучасною музикою спричинило його співпрацю з різними композиторами, що допомогло значно розширити альтовий репертуар. Зокрема, Максим зіграв прем’єри концертів та п’єс для альта українського композитора Валентина Бібіка та латвійця Петеріса Васкса. 2016-го останній написав Концерт для альта з оркестром саме для Максима. Цього разу в його виконанні звучатиме соло у версії для альта та струнних «Квінтету для кларнета і струнних» (сі мінор, тв. 115) Йоганнеса Брамса.
Солістами також будуть співак Дмитро Киричек та гобоїст Дмитро Гудима, які виконають «Біблійні пісні» Антоніна Дворжака. Програму концерту доповнять «Ноктюрн» для струнного оркестру Антоніна Дворжака та «Дивертисмент» Бели Бартока. Квитки: https://bit.ly/2TnTEQE
Під час концерту відбудеться онлайн трансляція наживо через офіційні сторінки Національної філармонії України:
– у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/philukr
– на каналі YouTube https://youtu.be/5vVQ5MbDjfE
23 вересня у проєкті «Сузір’я оперних шедеврів» разом із Національним президентським оркестром під орудою Василя Василенка виступить співачка Людмила Монастирська. У програмі концерту – популярні фрагменти із опер Вінченцо Белліні, Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, а також українські народні пісні. Квитки: https://bit.ly/3AhQ2jM
24 вересня, за підтримки Благодійного фонду VERE MUSIC FUND, академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою Антонія Кедровського представить вишукану програму із творів, які написані композиторами в ранній період творчості.
Зокрема, Моцарт написав 25-ту симфонію 1773-го, тобто – у 17 років, яка теж стала шедевром. Лише вона та найпопулярніша 40-ва написані в соль мінорній тональності. Саме із першої частини 25-тої режисер Мілош Форман починає власний фільм «Амадей». Нині ж твір відкриє програму цього вечора.
Солістом у Першому фортепіанному концерті Сергія Прокоф’єва виступить знаний молодий піаніст Артем Ясинський. Цей концерт став «дипломною» роботою Прокоф’єва, яку він представив на завершення Петербузької консерваторії. Вперше твір звучав 1912-го. До речі, 18 листопада 1916-го у виконанні автора концерт звучав у Києві у супроводі оркестру Імператорського російського музичного товариства під орудою Рейнгольда Моріцевича Глієра, який знав композитора із дитинства. Тоді Прокоф’єву було 25.
Символічним обрамленням у програмі цього вечора стане Друга симфонія Людвіга ван Бетховена. Її композитор написав у 32, завершивши перші десять років життя у Відні, де його всі знали і як піаніста-віртуоза. Саме у ці роки у Бетховена почалися проблеми зі слухом… Нагадаємо, що Другу симфонію присвячено аристократу Карлу Ліхновському, який до 1806-го був меценатом Бетховена. Подаруйте собі вечір вишуканої класики у неперевершеному виконанні! Квитки: https://bit.ly/3AdEM8l
26 вересня, 26 вересня, за підтримки Фундації Qkultura, Міністерства культури Національної спадщини та спорту Польщі, відбудеться особливий вечір камерної музики, який присвячено 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру.
Вечір матиме чітко структуровану програму із творів класиків ХІХ та ХХ століть. В основі – музика композиторів єврейського походження, наприклад, Дмитра Шостаковича, Генріка Венявського, Ернеста Блоха. Завершиться цей концерт твором «Єврейський скетч» українсько-польського піаніста та композитора Костянтина Віленського. Він є учнем піаністки Аріадни Лисенко та, її чоловіка, композитора Андрія Штогаренка, «Пісня» якого відкриє цей вечір.
Метою події є збереження пам’яті про людей, емоції та світ, якого більше немає. У концерті виступлять польські музиканти – піаніст Яцек Биліца, скрипалька Галіна Ярчик, акордеоніст Анджей Влодаж, віолончелістка Дорота Імеловська, співачка Каміла Клімчак.
Окрім них, можна буде почути й знаного у світі скрипаля Вадима Бродського, який вчився у Давида Ойстраха та виступав на сцені київської філармонії вже у віці 11 років. Музикант є одним із тих, хто грав на скрипці Паганіні. Його знають як одного із найкращих виконавців творів Генрика Венявського, «Куявяк» якого теж звучатиме. Квитки: https://bit.ly/3h9qU7j