Національна філармонія України анонсує події наступного тижня. Початок концертів о 17:00.
8 червня відбудеться джазовий концерт за участю біг-бенду Національного президентського оркестру України. Художній керівник і головний диригент – Анатолій Молотай. Диригент – Максим Гусак.
Національний президентський оркестр як військова творча одиниця вже давно не обмежується військово-патріотичною тематикою свого репертуару. Завдяки гармонійному поєднанню різних складів оркестру – духового, камерного, симфонічного, естрадно-симфонічного – колектив здатен гідно представляти найрізноманітніші жанри й стилі музичного мистецтва: від класики й сучасної академічної музики до джазу і року. Не випадково було створено біг-бенд Президентського оркестру. У виконанні цієї формації під орудою диригента Максима Гусака ви почуєте улюблені хіти Гордона Гудвіна, Лайонела Річі, Курта Кобейна та багатьох інших зірок світової естради.
Наостанок прозвучать також військово-маршеві композиції, зокрема, знаменита українська повстанська пісня «Лента за лентою» та не менш знаменитий «Запорозький марш» авторства сліпого бандуриста Євгена Адамцевича. Який час – така й музика. Квитки: https://bit.ly/3sJ3if7
9 червня у Музичному салоні Національної філармонії України звучатиме фортепіанна музика – із сольним концертом виступить Людмила Марцевич.
Програму свого концерту знана піаністка вибудувала так, що вона нагадує своєрідну мандрівку в часі минулих епох. Відкриє вечір музика чи не найвидатнішого представника західноєвропейського бароко Йоганна Себастьяна Баха. Відтак вам запропонують зазирнути до епохи класицизму – до вашої уваги Віденська класична школа: твори Вольфганга Амадея Моцарта і Людвіга ван Бетховена. А після цього поринете у світ романтичних образів Фредеріка Шопена.
У музичних інтерпретаціях Людмили Марцевич слухачі відзначають глибину концепції та особливий філософський підхід. Її грі характерні романтична піднесеність, благородство звуку, технічна досконалість, що поєднуються із бездоганним відчуттям стилю і невичерпним творчим натхненням. Програму веде – Світлана Корецька. Квитки: https://bit.ly/3wy3xwc
10 червня відбудеться концерт симфонічної музики. На сцені – Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України. Диригент – Антоній Кедровський. Соліст – Станіслав Гумінюк (фортепіано). За підтримки Благодійного фонду Vere Music Fund.
У програмі концерту прозвучать твори Людвіга ван Бетховена, Франца Шуберта та Арво Пярта. Бетховен і Шуберт спеціально не вкладали у свої композиції релігійного змісту. Втім, для Пярта музика і релігія йдуть поруч. Trisagion (Трисвяте) для струнного оркестру – твір, натхненний молитвою Божественної Літургії. Створений 1992 року для пастви православної церкви Святого Пророка Іллі у фінляндському місті Іломанці. Прем’єра відбулася у цьому ж храмі. Вербальний елемент молитви відсутній буквально у творі. Але саме словесний молитовний ряд став визначальним фактором музичної композиції. Квитки: https://bit.ly/3yItwCo
Моцарт, Мендельсон, Станкович – із такою програмою 11 червня разом із Національним симфонічним оркестром України виступлять музиканти зі знаменитої української династії, Олег Криса (скрипка) і диригент Тарас Криса, батько і син. Обидва мешкають у США, але серцем і душею завжди з Україною.
Олег Криса – знаний скрипаль, учень легендарного Давида Ойстраха. Виступав у найпрестижніших концертних залах світу, співпрацюючи із провідними оркестрами й диригентами. Брав участь у найбільших фестивалях Європи, Північної Америки, Далекого Сходу, Австралії та Нової Зеландії. Він був першим виконавцем багатьох видатних творів як зарубіжних, так і сучасних українських композиторів, чимало із цих композицій було написано спеціально для нього. Зокрема, Концерт №5 для скрипки з оркестром Євгена Станковича, що прозвучить у теперішній програмі, присвячено Олегові Крисі.
Син Тарас народився у Києві. Його мати, дружина Олега Криси, знана піаністка Тетяна Чекіна, трагічно загинула в автокатастрофі 2013 року. Дідусь Павло Чекін був оперним співаком (тенор). На сьогоднішній день Тарас Криса, американський диригент українського походження, має бездоганну репутацію досвідченого й справедливого музичного керівника із власним новаторським підходом до музики та музичної інтерпретації. Квитки https://bit.ly/3MAz2uV
13 червня відбудеться концерт Камерного ансамблю «Київ-Брасс» під назвою «З Україною в серці».
Цей ансамбль духових інструментів фактично одноліток незалежної України – як самостійна творча одиниця він утвердився 1992 року у штаті Національного будинку органної та камерної музики. З того часу концертна й гастрольна діяльність колективу не припиняється, а музичний репертуар постійно вдосконалюється, розширюється і врізноманітнюється. Душа і лідер команди упродовж десятиліть – Андрій Ільків, унікальний трубач, який поєднує гру в оркестрі й камерних ансамблях із сольним виконавством. Початковий творчий склад ансамблю із часом неодноразово змінювався. Але незмінним залишилося одне: високий професіоналізм музикантів. За роки успішної сценічної діяльності Квінтету мідних духових інструментів публіка вже знає: поєднання двох труб, валторни, тромбона і туби – це завжди гарний настрій, невичерпна творча енергія, помножена на віртуозне володіння інструментом кожним з учасників ансамблю, та цікаві концертні програми.
Камерний ансамбль «Київ-Брасс» національного будинку органної та камерної музики України: Михайло Головін (перша труба), Олександр Трегубов (друга труба), Дмитро Таран (валторна), Сергій Кашин (тромбон), Василь Будяківський (туба). У програмі концерту твори М. Лисенко, Й. С. Баха, В. А. Моцарта, Л. ван Бетховена, М. Вербицького та ін. Квитки: https://bit.ly/3MptmUz