• Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • Экран
  • Стиль
  • 111
  • О нас

111 слов

Прочитать

«Історія знову пишеться втраченим поколінням»

11 Август, 2022

Прочитать

Manzeye, Mareppa, Mareppo, Mussapa

4 Август, 2022

Прочитать

Культурний поліморфізм України: погляд з Італії

19 Июль, 2022

Прочитать

«Наш Мазепа свят, а ваш москаль – скурвый сын!»

4 Июль, 2022

Прочитать

Поезія воєнної доби: «Назви мені місто – і я скажу тобі, де його рана»

28 Июнь, 2022

Стиль

Прочитать

Мода не може брехати

27 Октябрь, 2021

Прочитать

Шить в Париже

19 Март, 2019

Прочитать

Дело в шляпе!

15 Март, 2019

Прочитать

Умные часы — украинский стартап Force

6 Август, 2018

Прочитать

Киевлянин, которого мы потеряли

1 Август, 2018

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111
  • Про нас

inший Kyiv

  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111
  • Про нас

In Арт, Тиждень

АртТиждень

273 Просмотров 30 Июль, 2022

АртТиждень Pin It

Кераміка радощі, робота з уламками, стосунки з образом та анатомія безхребетних – Марина Полякова розповідає про найкращі київські виставки.

Київська картинна галерея (вул. Терещенківська, 9)

Дивні форми, сюрреалістичні образи, палаючі кольори, гротеск і гумор – все це прекрасна, ні на що не схожа кераміка Неллі Ісупової. Майстриня з плеяди поважних українських скульпторів, вона продовжує плідно працювати, і множаться персонажі милого ісупівського Всесвіту: чи то люди, чи то звіри, чи то птахи… Мабуть, особлива принадність кераміки Неллі Миколаївни в тому, що вона є космополітичною й одночасно глибоко національною, у ній нерозривний зв’язок формотворення й живопису, а ще при погляді на цей добрий карнавал неможливо втримати посмішку. Радість у чистому вигляді, чарівні дверцята у мир, де немає горя.

Білий Світ (вул. Пушкінська, 21 а)

Марина Біндіч живе у Києві (ми бачили її виставку в Gallery 83), Василь Бедей у Львові. Марина – малює на папері, Василь збиває шматки дерева та складає композиції з іржавих цвяхів. Марина – камерна художниця, Василь – дизайнер інтер’єрів та об’єктів. Між ними різниця у багато років. Те, що їхні роботи опинилися в одному просторі, є грою долі, з одного боку, а з іншого – проявом гарного смаку всіх, хто долучився до створення експозиції. Виставка побудована на контрастах та паралелях між папером і деревом, монохромом і спалахами кольорів, шепотом та бравурними акордами. Василь ніби каже: ось дерево, цвях, фарба, залізо, гілка – якісь уламки, і дивіться, що за об’єкт я з них збираю! Для Марини «уламки» (бита порцеляна, шматочки книжкових аркушів, рослин) не поєднуються, між ними завжди залишається промовиста дистанція, і «система» тут дійсно щось більше, аніж сума частин. А ще в експозиції чарує напруга між оголенням художнього прийому у Василя та його прихованням у Марини. Ви ні за що не здогадаєтесь, чим вона це намалювала, і навіть коли прочитаєте матеріали на ярличку, все одно не повірите.

 

Дукат (вул. Володимирська, 5)

З Віталієм Кравцем галерея працює вже чимало років, пригадаємо давню виставку в «Едукаторіумі» і недавню тут же, в «Дукаті». Новий проєкт – антиросійська сатира, але це тільки верхній шар сприйняття. Кунсткамера Віталія народжувалася під час повітряних тривог, коли треба було адреналін і тугу у щось переплавляти, і власне тривалість певної тривоги іманентно присутня у кожній роботі. При цьому емоційність стресу контролюється раціональним відстороненим поглядом художника на твір. Ну а хто ж ті безхребетні, яких автор анатомує? Олександра Сергійовича «Гарматного» або «ізбушку» на курячих лапах глядач впізнає, з іншими складніше, бо вони є конструктами, зібраними з різних елементів (тілогрійка, золоті куполи, армійський кашкет і вушанка, самовар і гармошка). Власне, як і російська культура з російською ідеологією – зараз видно її безхребетність та штучність. Частки вже не тримаються клеєм «величі», конструкція хитається, в кунсткамері день відкритих дверей, потвори стрибають самі по собі.

Imagine Point (пр. Голосіївський, 86/1)

Альона Кузнєцова відома абстрактним живописом, і досить дивно було побачити її сюрреалістичний фігуратив. Виявилося, що такі роботи почали якийсь час назад ніби самі проситися на світ, щось шепотіти глухими голосами про життя й смерть, про довгу ніч, виблискувати очима під масками, складати пальці у незрозумілі знаки. А повноти ця інтуїтивна серія з десяти робіт – коли розумієш, що все не просто так, – набула при зіставленні з гобеленами Жанни Петренко. Коли експозицію почали розвішувати, розповідають художниці, сюжетні, формальні та кольорові паралелі народжувалися наче самі собою, і це була магія. У Жанни – важка, впевнена матеріальність старовинної гобеленової техніки й тонкий, стрімкий рух сюжетів, де і пейзаж, і портрет, і ерос. У Альони – вихоплені з потоку днів спостереження: маленький «зайка» в метро, небезпечна розкіш фуршету, переправа у відсутність… А ще її ж кераміка, і ця біло-рожева «зефірка» така оманлива у своїй беззахисній ніжності. В рамках виставки планується показ фільму, створеного Альоною Кузнєцовою, слідкуйте за об’явами у Фейсбуці галереї.

Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9)

Виставка графіки та фотографії «De libertate. Україна понад усе» присвячена Дню державності України. «Оригінальні роботи 10 видатних вітчизняних художників XX–XXI  століть з фондової колекції музею унаочнюють тяглість викликів, що століттями виникають на шляху українського державотворення», – пишуть організатори. На виставці представлена графіка родини Якутовичів, А. Базилевича, С. Караффи-Корбут та ін., а також світлини Ореста (Д. Козацького), В. Спешилова, С. Ратинського, О. Пальчика, М. Тимченка, створені під час війни. Під час роботи виставки відбуватимуться лекції та заходи, пов’язані з темою становлення української державності.

Imagine PointWhite WorldАртТижденьДукатКиївська картинна галереяМузей книги і друкарства УкраїниНеллі Ісупова
Share

Читайте также

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

Інституалізуй це

Предыдущий пост

Мова, якою бачиш сни

In Экран

Мова, якою бачиш сни

Просмотр

Следующий пост

Александр Дубовик: мы были фанатиками

In Арт

Александр Дубовик: мы были фанатиками

Просмотр

Instagram вернул неверные данные.

© 2022 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: