Бароко від маріупольців, реквієм по Чорнобилю, джаз під зорями, «Енеїда», цимбали й Маленький принц – Інший Київ пропонує добірку найкращих музичних подій цього тижня.
24 квітня у Будинку архітектора Камерний оркестр «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії представляє концерт «Вечір у стилі бароко». Музика епохи бароко сповнена надзвичайної динаміки й контрастів. У ту епоху формувався принцип «концертності», як змагання – демонстрація віртуозності солістів у супроводі оркестру або між різними групами інструментів. У програмі концерту прозвучать: Маленька симфонія для струнного оркестру та концерт для двох віолончелей з оркестром Антоніо Вівальді, концерти для скрипки та струнних «Зима» і «Весна» із циклу «Пори року» Антоніо Вівальді, Менует Луїджі Боккеріні, Арія з оркестрової сюїти Йоганна Себастьяна Баха. Квитки за посиланням.
25 квітня у Національній філармонії України Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (диригентка – Наталія Стець, солістка – Єва Рабчевська, скрипка) виконає твори Ральфа Воана-Вільямса, Антоніна Дворжака та Богдана Сегіна. Варто звернути особливу увагу на твір англійського композитора першої половини ХХ століття Ральфа Воана-Вільямса, якого називають одним з основоположників нової англійської композиторської школи. Джерелом натхнення для нього були традиції англійських майстрів XVI–XVII століть. Автор шести опер, трьох балетів, дев’яти симфоній, кантати й ораторії, творів для фортепіано, органу та камерних ансамблів, Воан-Вільямс на українських теренах залишається митцем практично невідомим, відповідно, дуже рідко виконуваним. Саме час відкрити для себе нове ім’я. Квитки: https://bit.ly/40fWKTG
26 квітня Національна філармонія запрошує на концерт «В. А. Моцарт – Реквієм» з проєкту народного артиста України Вадима Борисова. В історії музики небагато є творів, які би вражали оспівуванням теми смерті так, як вражає нас «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта. Історія створення «Реквієма» оповита міфами й легендами. Відомо, що це останній твір Моцарта, який він написав, як виявилось, на смерть самому собі. У концерті Київського камерного оркестру «Реквієм» прозвучить у версії для струнних Петера Ліхтенталя. Вечір присвячено пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, 37-му річницю якої відзначаємо цьогоріч. Квитки: https://bit.ly/40lCss7
27 квітня Київський будинок вчених і солісти Капели ім. Л. М. Ревуцького запрошують на концерт «Маленьке урочисте тріо», у якому прозвучать твори трьох великих композиторів: Джузеппе Верді, Вольфганга Амадея Моцарта та Джоаккіно Россіні. Разом із солістами капели – Вадимом Мітряєвим (тенор/контратенор) та Сергієм Кудрявцевим (баритон) – співають їхні друзі Галина Ходаківська (сопрано), Анна Павлушенко (сопрано), Олена Циганкова (меццо-сопрано) і Катерина Муха (меццо-сопрано). Партію фортепіано виконує Дар’я Шутко. Квитки за посиланням.
28 квітня Київський планетарій в рамках власного мистецького проєкту «ARTSpace»® представляє нову повнокупольну музичну програму «Джаз Код». Концертна програма української джазової співачки Інесси Іваницької – розповідь про здатність джазової музики передати пульс сьогоднішнього дня, нашої жаги перемоги, нашого відчаю, нашого шаленого прагнення цієї весни, кохання, всього, чим ми зараз живемо, кожний окремо і всі разом. «Джаз Код» – мікс джазової імпровізації, авторських мелодій, авторської поезії, віршів війни, українських народних пісень і фантастичних повнокупольних відеопроєкцій 360°. Квитки за посиланням.
28 квітня Національна музична академія України імені П. І. Чайковського запрошує на концерт з нагоди 75-річчя Народного артиста України, професора Георгія Агратіни. Він є знаним українським виконавцем на народних інструментах (цимбали, сопілка, кувиці та інші), 1977 року закінчив Київську консерваторію, а ще з 1970-го грав у складі Державного оркестру народних інструментів України. Георгій Агратіна створив авторську творчу школу, яку проходять всі студенти Національної музичної академії. Він має величезний цимбальний репертуар, до якого увійшли твори композиторів усіх жанрів і стилів. Початок концерту о 17:00.
28 квітня у Національній філармонії алегорична повість-казка «Маленький принц» прозвучить у формі своєрідного моноспектаклю в обрамленні музики Рамо, Гріга, Пуленка, Форе, Равеля й Массне. Вечір спонукатиме вкотре замислитись над темами самотності, дружби, любові та втрати, особливостями людської природи – усім тим, про що міркує юний герой-мандрівник найвідомішого твору французького письменника ХХ століття Антуана де Сент-Екзюпері. Квитки: https://bit.ly/3YVKh6o
29 квітня Кірха св. Катерини і Бароковий аматорський хор Б.А.Х. разом із професійними музикантами запрошують у мандри безкраїм всесвітом вергілієвої Енеїди. Кілька місяців тому виповнилось 180 років від появи першого друку повної версії «Енеїди» Івана Котляревського. Цьогоріч виникає й інший привід – наклад перших частин твору, виданий 225 років тому без дозволу Котляревського (що красномовно віддзеркалює історико-політичний контекст самого початку ХІХ століття). Зосередьмося на цих датах і зануримося в інтерпретації віргілієвського сюжету, перш за все – у його музичних версіях. Обрано барокову англійську та романтичну українську музичні версії «Енеїди», щоб відчути емоції сповна, віднайти спільне й відмінне та насолодитись різноманіттям. А також поєднати ресурси професіоналів і любителів музикування: Б.А.Х. з Наталією Хмілевською звучатиме разом із музикантами, що спрагло опановують барокову стилістику. Квитки за посиланням.
29 квітня у Національній філармонії відбудеться вечір романтичної музики, який подарують знані українські музиканти Артем Полуденний та Роман Лопатинський, представники мистецької формації Nota Bene Chamber Group. Віолончельні сонати Йоганнеса Брамса та Фелікса Мендельсона не надто відомі широкому загалу, адже їхні творці увійшли в історію музики передусім як симфоністи. До жанру сонати Брамс звертався неодноразово, але соната для віолончелі й фортепіано представлена у його творчості в єдиному екземплярі. Мендельсон написав всього дві віолончельні сонати, маючи у своєму «сонатному арсеналі» також дві скрипкові й одну альтову сонату. Квитки: https://bit.ly/3Fv4v0b
30 квітня у Київській малій опері на Дегтярівській відбудеться концерт «Перлини віденської класики: Моцарт, Гайдн, Бетховен». Київський ансамбль «Фрески» (керівник та солістка – Ольга Конопляна, скрипка) виконає твори, які дійсно стали перлинами світової музичної скарбниці, а їхні автори – взірцевими представниками класицизму у музиці. У програмі вечора струнні дуети, квартети та дивертисменти. І ще деякі цікавинки, але це сюрприз. Квитки за посиланням.