5–8 вересня у столиці пройде другий KyivBookFest – професійний форум книжкової галузі. Локація, як і минулого року – Gorodok Gallery, Pochayna Event Hall на просп. Степана Бандери, 23. Як і минулого року, на першому поверсі розгорнеться книжковий ярмарок, вхід на який вільний. Рішенням не обмежувати доступ до книжок KyivBookFest, а потім і фестиваль «Книжкова країна» на ВДНГ, порушили систему, що існувала на «Книжковому Арсеналі», єдиному донедавна літературному фестивалі Києва.
На третьому поверсі Gorodok Gallery натомість відкриються майданчики, де будуть проходити різноманітні зустрічі, дискусії, презентації та концерти. Вхід у цю зону платний. Організатори фестивалю називають квиток «запрошенням», що можна отримати за донат. 200 гривень коштує запрошення на 5, 6 або 8 вересня, 300 гривень – на будь-який день із чотирьох, 600 гривень – на всі дні.
Донати/квитки мають високу мету: зібрати 1 500 000 гривень на оновлення бібліотечних фондів військових навчальних закладів сучасною літературою. Вхід вільний для курсантів військових ВНЗ, військовослужбовців, ветеранів, учасників АТО та членів сімей загиблих захисників чи захисниць, а також для дітей віком до 15 років (не забудьте документ, який це підтверджує).
Що чекає відвідувачів? Книжковий ярмарок з понад 130 видавництвами та магазинами, понад 200 подій: галузеві лекції, літературні зустрічі, презентації, автограф-сесії, поетичні читання, дитяча програма, а також музичні виступи резидентів Культурного Десанту Orchestra 59 і Remez, «Братів Гадюкіних» і етно-рок гурту «Вій».
«Інший Київ» вивчив насичену програму KyivBookFest, де анонсовані події на всі смаки та вікові категорії, та вибрав 20 подій, які не варто пропускати.
5 вересня
13:00. Що хвилює перекладачів і редакторів нонфікшну? Долаємо труднощі професій Спікери: Дарина Важинська, Христина Радченко, Антоніна Ящук.
14:00. Панельна дискусія «Чи можна позбутися російського сліду у шрифтах?». Спікери: Анна Коваленко, Михайло Рафайлик.
14:00. Як потрапити у видавництво і (не) втекти звідти. У пошуках перекладачів, редакторів та інших книжкових людей. Спікери: Марта Госовська, Галина Харук-Бачуро, Артем Літвінець.
16:00. Ефективний тандем: як ілюстраторам і дизайнерам працювати з видавництвом. Спікери: Марина Дяченко, Орест Підлісецький, Крістіна Золотарьова.
6 вересня
12:00. Розвиток проєкту «Рутенія. Графіка української мови». Презентація шрифтів 2023–2024 років. Спікери: Алла Істоміна, Василь Чебаник, Анжеліка Корнієнко, Аліна фон Ерцен-Глєрон.
13:00. Авторське право і плагіат в нонфікшн літературі. Спікер: Сергій Глотов.
13:00. «Чотири вершники Апокаліпсиса»: чому у 2024 році нам (не)цікаво читати про Першу світову? Спікерки: Надя Панченко, Наталія Чайковська, Олена Крушинська.
13:00. Серії української класики та вподобання покупців. Спікери: Остап Українець, Анастасія Бідонько, Ірина Побідаш.
15:00. «Де наш український Гемінґвей?» Комбатанська література і стереотипи. Спікерка: Олена Герасим’юк.
16:00. Війна ідей та наративів: деколонізація простору. Спікери: Антон Дробович, Олександра Коваль, Орися Демська, Гульнара Абдулаєва, Богдана Неборак.
18:00. Презентація книги «Переосмислення забутого ХХ століття» Тоні Джадта. Спікери: Володимир В’ятрович, Вадим Денисенко.
7 вересня
12:00. Подоланння втрати та тексти як пам’ять: розмова з Оленою Чернінькою та Ганною Осадко. Спікерки: Ганна Осадко, Олена Чернінька.
12:00. Як написати і видати книжку: кейси авторів-дебютантів. Спікери: Сашко Столовий, Юлія Мак.
13:00. Круглий стіл на тему «Професійне декоративне мистецтво України доби глобалізації». Спікери: Зоя Чегусова, Михайло Бокотей, Таміла Печенюк, Володимир Хижинський.
15:00. Кіно як мова міжнародного спілкування. Круглий стіл на тему видання літератури про кіновиробництво. Спікери: Олесь Санін, Сергій Михальчук.
15:00. Оголошення переможців Конкурсу короткої воєнної прози та Конкурсу воєної поезії ім. Гліба Бабіча. Модераторка: Ірина Білоцерківська.
8 вересня
11:00. Світові бестселери військового лідерства 2023–2024. Спікер: Олег Бойко.
11:00. Гострий жанр в гострі часи. Автори-військовослужбовці про письменництво і службу в армії. Спікери: Владислав Івченко, Роман Буданов.
13:00. «Як писали, кохали і розважалися українські класики Юрій Яновський, В. Домонтович, Ольга Кобилянська». Спікери: Ярина Цимбал, В’ячеслав Левицький.
16:00. Радянські репресії у свідченнях очевидців: розмова за мотивами книг Любові Загоровської «Моя УПА» та «Таборові діти». Спікерка: Любов Загоровська.
Повна програма та інша інформація – на сайті KyivBookFest.
Світлини з KyivBookFest– 2023, «Інший Київ»