Ілона Таміліна представляє Музичний Тидждень у Національній філармонії України
16 березня Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під орудою Ігоря Пучкова представить музику ХХ століття, а саме – твори Мирослава Скорика, Моріса Равеля, Астора П’яццолли та Франца Ваксмана. Солістом виступить скрипаль Марко Комонько.
Нагадаємо, що Марко Комонько народився у Львові. Від шести років почав грати на скрипці. Потім вчився у Центральній музичній школі при Московській консерваторії імені Петра Чайковського (класи – Світлани Безродної, Зої Махтіної, Маї Глезарової), у Лондонському Королівському музичному коледжі (клас професора Фелікса Андрієвського) та завершив скрипкові студії видатного скрипаля сучасності Віктора Трет’якова (Кельн, Німеччина). Співпрацював із диригентами Р. Сімовичем, Т. Кучером, Р. Кофманом і не лише. Має постійні концертні виступи в Україні та за її межами.
Квитки: https://bit.ly/3cEPs6m
17 березня у супроводі Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою Юрія Літуна піаніст Павло Качнов виконає сольну партію в Другому фортепіанному концерті Каміля Сен-Санса.
На початку цього твору можна почути натяк на органні твори Баха, а в фіналі – арію з найвідомішої опери Россіні. І ще. Твір має цікаву історію створення. Відомо, що Сен-Санс написав концерт майже за пів місяця. Саме у Парижі відбулася прем’єра: композитор став першим виконавцем сольної партії, а оркестром керував Антон Рубінштейн. Автор залишився не задоволений власним виконанням, але Ференц Ліст – один із перших, хто дав дуже високу оцінку його Другому фортепіанному концерту. І донині саме цей твір Сен-Санса є найпопулярнішим. Програму цього вечора доповнять симфонії Роберта Шумана та Дмитра Бортнянського, остання з яких прозвучить в оркестровці Всеволода Сіренка.
Квитки: https://bit.ly/3tjsc3M
Квитки доступу до онлайн трансляції: https://bit.ly/3ei0e38
19 березня разом із академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна виступить піаністка Марія Пухлянко. Вона виконає сольну партію у Двадцять сьомому концерті для фортепіано з оркестром Вольфганга Амадея Моцарта.
Нагадаємо, що концерт № 27 – останній концерт, який Моцарт написав для фортепіано. У березні 1791-го вперше твір звучав у будинку кларнетиста Йозефа Бера. Програму доповнить Симфонія № 39, яку створено 1788-го. Цей рік був важким для Моцарта: матеріальна скрута, виснаженість… Тоді переважну більшість віденців цікавила лише легка розважальна музика, а твори Моцарта вважалися складними.
Квитки: https://bit.ly/3ap7gjc
21 березня звучатиме музика Петра Чайковського. У супроводі симфонічного оркестру «Золоті ворота Києва» під орудою Сільвіо Вілера (Швейцарія) виступить співак Микола Шуляк. Окрім Четвертої симфонії, звучатимуть увертюри й арії з опер «Євгеній Онєгін», «Пікова дама», «Іоланта», а також – романси Петра Чайковського.
Квитки: https://bit.ly/3jjXbrR