Аукціонний дім «Золотое сечение» експонує роботи Михайла Туровського, який зрозумів, що таке свобода.
Художник Михайло Туровський поїхав з України ще в 1979 році, коли йому виповнилося 46. На Батьківщині він не був забутий, його кар’єра в США складалася вдало — роботи знаходяться в музейних колекціях від Нью-Йорку до Єрусалиму, американський митець є водночас Народним художником України та академіком.
У 2001 році в Національному художньому музеї України відбулася велика виставка живопису Туровського. Зараз галерея «Золотое сечение» зробила виставку камерну, на 35 робіт, і це головним чином графіка (фломастер, пастель), є кілька живописних натюрмортів, але вони виглядають тут дещо зайвими. Окремо — чудовий портрет єврея, така собі стара фреска. Основу експозиції складає жанр «ню», «натурна школа» рисовальника.
Хронологічно роботи поділяються на два періоди — ще до еміграції Туровського (він не зміг вивезти за кордон майже нічого) і свіженьке, 2000-х років. При порівнянні двох пластів видно цікавенну річ: сходинки до свободи.
Малюнки з «минулого життя» цілком професійни (школа Яблонської) і, так би мовити, цілком радянські, трохи заважкі. В той час Михайло Туровський створював гравюри, був переважно ілюстратором — це видно. Графічні роботи 2000-х років, — здається, ті ж самі жінки, — стали легкими та вишуканими: це дивна лінія, це вільна композиція, яку Туровський круте як хоче, це «простацький» фломастер, який вміє так багато.
Текст: Марина Полякова
- Що: Виставка-ретроспектива Михайла Туровського «Пластична симфонія».
- Де: Галерея «Золотое сечение», вул. Леоніда Первомайського, 4.
- Коли: 11-31 серпня, 11:00-19:00, вихідний – неділя.