Історичний перформанс «Едігна», що відбувся ввечері 21 червня на внутрішньому подвір’ї Міністерства закордонних справ України на Михайлівській площі, виявився ідеальною виставою просто неба, і це той нечастий випадок, коли навіть архітектура радянського «вампіру», – псевдокласичний портик, що створював – ну хай не амфітеатр, але щось близьке до нього – стала доречною.
Взагалі доречним було все, і в тому, мабуть, головна заслуга постановника Федіра Баландіна: віршована казка Олександра Ірванця зі стилізованими піснями староруських кобзарів та провансальських менестрелів, графіка Андрія Єрмоленко – книжкова за походженням, чорно-біла із винятковою появою кольору, дві жінки на тлі пласкої та жорсткої «чоловічої» картинки – мати і донька, Анна і Едігна. Драматичний сюжет про втечу дівчини з королівського замку створюється на контрастній пластиці Ірми Вітовської і Насті Блажчук, зрілої красуні та різкого підлітка. Отже це казка (ну добре, «історична версія») про доньку короля Франції і доньку київського князя Ярослава, що гралася у Княжому граді з усіма витворами сучасної анімації.
Коли вона стане книжкою (я сподіваюсь, що це відбудеться) – вона приречена на успіх, проте там буде не вистачати усіх тих голосів, музики Івана Небесного і птахів над Михайлівською площею.
- «Едігна», історичний перформанс
- Текст: Олександр Ірванець
- Постановка: Федір Баландін
- Музика: Іван Небесний
- Графіка: Андрій Єрмоленко
- Художники: Олексій Березюк, Олег Грищенко
- Сет-дизайн: Станіслав Кушпітовський
- В ролях: Анастасія Блажчук, Ірма Вітовська-Ванца, Остап Ступка, Євген Ніщук, Тарас Компаніченко, Федор Стригун.