Ілона Таміліна про першу філармонійну афішу жовтня
Цього тижня в Національній філармонії України триватиме «Київ Музик Фест / Kyiv Music Fest», а також відбудеться відкриття П’ятого італійського фестивалю барокової музики «Italia Festival Barocco» та перший концерт циклу «Соколов+»: філармонійний оркестр грає під орудою Віталія Протасова.
2 жовтня виступить італійський скрипаль і диригент Федеріко Гульєльмо. За участю Київського камерного оркестру відбудеться концерт «Вівальді: зародження, слава, згасання» як відкриття П’ятого італійського фестивалю барокової музики «Italia Festival Barocco».
Відомо, що ще за життя італійський композитор, диригент та педагог Антоніо Вівальді (1678-1741) отримав європейське визнання як скрипаль-віртуоз. Він створив «ломбардську» манеру виконання чим і вплинув на розвиток віртуозної скрипкової техніки. Його музика – яскрава сторінка барокового епохи. Він – автор опер й ораторій, але сьогодні найбільш відомими є саме його скрипкові твори та інструментальні концерти. Він створив їх понад 500. Деякі з них і звучатимуть цього вечора. Знаний у світі диригент та скрипаль Федеріко Гульєльмо гратиме на скрипці майстра Франческо Гобетті, яка створена 1721 року у Венеції. Солісткою також виступить українська клавесиністка Наталія Фоменко.
4 жовтня грає знаменитий скрипаль Валерій Соколов. Звучатимуть скрипкові концерти сучасного українського композитора-класика Євгена Станковича.
Валерій Соколов – один із найбільш успішних у світі молодих скрипалів із України. Визнання отримав завдяки технічній бездоганності гри, емоційній манері виконання та художній зрілості своїх інтерпретацій найскладніших творів скрипкового репертуару. 2005 року на конкурсі імені Джорджа Енеску у Бухаресті він отримав золоту медаль та спеціальний приз за виконання Третьої сонати Енеску. Музикант постійно співпрацює із відомими симфонічними оркестрами світу та бере участь у найпрестижніших музичних фестивалях. Протягом 2015-2016 років Валерій Соколов записав для фонду Українського радіо три скрипкові концерти та «Українську поему» Євгена Станковича.
Власне Третій скрипковий концерт Станкович присвятив саме Валерію Соколову. Композитор відзначив, що ідея Третього концерту з’явилася, коли у виконанні Валерія він почув свій Другий концерт. Два роки тому Валерій Соколов випустив платівку із цими трьома концертами Євгена Станковича.
Перший Концерт-поему Євген Станкович написав 15 років тому, а третій – у 2017 році. Тобто ці твори – певний творчий результат композитора за перші майже двадцять років ХХІ століття. Цього разу всі скрипкові концерти Євгена Станковича звучатимуть в одному концерті у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Віталія Протасова.