Ілона Таміліна представляє Музичний Тиждень в Національній філармонії
11 лютого разом із легендарним Київським камерним оркестром під орудою Богдана Пущака виступить скрипаль Олег Дудниченко. Звучатимуть твори класиків – Луїджі Боккеріні, Вольфганга Амадея Моцарта та Петра Чайковського.
Зокрема, сучасником Вольфганга Амадея Моцарта був й італійський віолончеліст і композитор Луїджі Боккеріні, музику якого нині нечасто можна почути. Боккеріні – один із перших писав у жанрі струнного квінтету. Від 1769 до 1785 року Боккеріні жив у Мадриді, де служив при дворі брата іспанського короля – інфанта Дона Луї. Його квінтет «Нічна музика вулиць Мадрида» саме про ці моменти в житті композитора.
Квитки онлайн: https://bit.ly/2F1WLTA
12 лютого відбудеться концерт із назвою «Оперета, оперета». У виконанні співаків Тамари Ходакової та Романа Лещова у супроводі Національного академічного духового оркестру України (диригент – Михайло Мороз) звучатимуть улюблені фрагменти із популярних творів угорців Імре Кальмана та Франца Легара, австрійців Йоганна Штрауса та Франца фон Зуппе.
Квитки онлайн: https://bit.ly/2QxrCgq
13 лютого відомий український піаніст Йожеф Ермінь виконає сольну партію у двох концертах для фортепіано та струнних. Так, у супроводі Національного камерного ансамблю «Київські солісти» (диригент – Ігор Пучков) звучатимуть твори Альфреда Шнітке та Ігоря Щербакова.
Цього вечора звучатиме і стилізований під барокову сюїту твір «Із часів Гольберга» класика ХІХ століття, норвежця Едварда Гріга. Цікавою є історія цього твору. Так, 1884 року Скандинавські країни святкували 200-річчя Гольберга. Гріг також створив кантату та сюїту. Від початку сюїта була у версії для фортепіано, яку композитор виконав особисто під час урочистих подій. Через рік він написав й оркестровий варіант, але лише для струнних. Едвард Гріг не копіював стиль XVIІ-XVІІI століть. Він взяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно.
Квитки онлайн: https://bit.ly/2Q2Xc6l
14 лютого у день Святого Валентина Київський квартет саксофоністів представляє програму «Танго закоханих». У виконанні блискучих музикантів за участю талановитих солістів, таких як В’ячеслав Самофалов (баян), Сергій Хмельов (ударні), Олег Мороз (кларнет), Віолетта Таран (фортепіано), Марія Віхляєва (фортепіано), прозвучать хіти Астора П’яццолли.
Існує чимало легенд про Святого Валентина, якого вважають покровителем усіх закоханих. Одна з них про те, що єпископ таємно вінчав солдат з їхніми коханими жінками під час введення імператором Клавдієм II заборони на одруження військових. За цю свою діяльність єпископ був неодноразово ув’язнений, а відтак – страчений.
Квитки онлайн: https://bit.ly/2NwIEu9
15 лютого відбудеться перший концерт абонементу «Симфонічний вимір», який традиційно складається із шести вечорів.
«Симфонічний вимір» існує вже понад 20 років, є авторським проєктом головного диригента філармонійного оркестру Миколи Дядюри. Нині проєкт присвячено 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена, а тому має назву «Бетховен-250!». Цього вечора французький піаніст Франсуа Дюмон виконає його Перший фортепіанний концерт.
Власний перший концерт Бетховен особисто виконував лише двічі – 1798 року в Празі та 1800 року у Відні. Відтоді, вже понад 200 років, цей твір входить у репертуар видатних виконавців, зокрема, Даніеля Баренбойма, Леонарда Бернстайна, Святослава Ріхтера. Програму доповнить «Героїчна» симфонія віденського класика.
Квитки онлайн: https://bit.ly/2srIWeA