80-ту річницю з дня народження Богдана Ступки Київ відсвяткував відкриттям пам’ятного горельєфа та виставки.
Красиві затишні вулиці поблизу театру ім. І. Франка досі бережуть пам’ять про Богдана Ступку. Він жив у старому будинку по вул. Заньковецької, 3/1 і, крокуючи до театру на роботу, вітався зі знайомими – легким жестом знімав капелюх. Сьогодні було урочисто відкрито встановлену на стіні будинку пам’ятну дошку-горельєф. На ній Богдан Сільвестрович саме такий – легкий, привітний, артистично тримає капелюх над головою.
Горельєф, створений скульптором Миколою Знобою, відкривали при великому зібранні: родина (вів церемонію Остап Ступка), представники Київської адміністрації (можливо, таки з’явиться в місті сквер ім. Богдана Ступки), Благодійного фонду Богдана Ступки, діячі культури… Актора згадували його колеги – актриса театру Галина Яблонська, театральний художник Андрій Александрович-Дочевський.
Наступним етапом святкування стала презентація виставки KOD STUPKA\\\КОД СТУПКИ у музеї Тараса Шевченка. У білому просторі виставлені світлини, кіноафіші, і, головне, живописні, графічні та скульптурні портрети Богдана Ступки, які виконували у різні роки Іван Марчук, Ольга Петрова, Михайло Химич, Владислав Шерешевський, Андрій Александрович-Дочевський, Володимир Давидіа та інші. Актор зазвичай має сотню облич, і тут Ступка хоч і впізнаваний, але інтригуючі різний. Виставка почне працювати з 29 серпня.
Богдан Ступка, звісно, актор світового рівня, зірка українського театру і кінематографу, але він і дуже київська людина. І тепер можна з ним привітатися, проходячи вулицею Заньковецької.