Аргентина, Пруссія і Мальта, український Бетховен, «Дніпровський вальс», свінг-джаз і «Запорожець за Дунаєм» – Інший Київ зібрав анонси найцікавіших концертів київського тижня.
27 березня в Будинку архітектора маріупольський Камерний оркестр «Ренесанс» під орудою Василя Крячка запрошує послухати концерт «Музика в ритмі танців». Прозвучать твори різних епох, країн і композиторів: від «Маленької нічної серенади» Вольфганга Амадея Моцарта і «Менуету» Луїджі Боккеріні до «Дніпровського вальсу» Ігоря Шамо та «Гавота» Віктора Косенка. У фіналі на вас чекає танго аргентинського композитора і актора Карлоса Гарделя зі знаменитого фільму «Аромат жінки». Квитки за посиланням.
28 березня у Національній філармонії виступлять молоді музиканти. Департамент культури КМДА і Київська муніципальна академія музики імені Р. М. Глієра представляють Концерт студентів і творчих колективів академії, присвячений 155-й річниці заснування Київського музичного училища. Квитки: https://bit.ly/3FacuiU
29 березня у Squat 17b (вул. Терещенківська, 17 б) Мальтійський саксофоніст Carlo Muscat, який зараз мешкає у Києві, представить класику джазу в дуеті з піаністом Олександром Малишевим. Попри те, що ці мелодії вічні і вже тисячі разів були інтерпретовані в різних варіаціях, їхня велика простота залишається заманливою й бажаною. Всі донати з концерту підуть на закупівлю дронів для членів громадського об’єднання «Гонор», які воюють у складі штурмової роти батальйону «Вовки Да Вінчі». Подія за посиланням.
30 березня Київський планетарій в рамках мистецького проєкту ARTSpace та український композитор і піаніст Андрій Соловйов (SOLOVIOV) представляють унікальну повнокупольну програму – подорож «Джаз Крізь Час». Ви почуєте цікаві факти з історії джазової музики та узнаєте, як змінювалося життя і музика, починаючи з 1930-х років, – завдяки вдало підібраним проєкціям у 360° на куполі Київського планетарію. До вашої уваги – світові музичні хіти у новому джазовому звучанні, а також авторські композиції Андрія Соловйова. Поряд з ним на сцені будуть відомі українські музиканти. Квитки за посиланням.
30 березня у Національній філармонії NotaBene Chamber Group поєднає музичні гармонії Бетховена та Лятошинського. Камерний альянс Nota Bene Chamber group був створений 2015 року. Цього дня ви побачите на сцені музикантів Андрія Павлова (скрипка), Максима Грінченка (скрипка), Ігоря Завгороднього (альт) і Артема Полуденного (віолончель). У програмі концерту Квартет № 8, ор. 59 Людвіга ван Бетховена і Квартет № 3 Бориса Лятошинського. Цей квартет Бетховена, створений на замовлення українського мецената Андрія Розумовського, – один із найбільш «українських» камерних творів німецького класика, де автор цитує мелодії українських народних пісень. Натомість Третій квартет Лятошинського є чи не найбільш «прозахідним» у ранній творчості українського композитора-модерніста, тут митець продовжує австро-німецьку традицію музичного експресіонізму. Квитки: https://bit.ly/3kPipTK
30 березня в Alchemist Bar (вул. Шота Руставелі, 12) – свінг-джаз колектив «Root Friut Combo». Гурт з’явився як колаборація київських музикантів, котрих об’єднує любов до корінних жанрів американської музики. Цього дня вони виконають у власному аранжуванні композиції Лайонела Хемптона, Телоніуса Монка, Тайні Граймза, Лестера Янга та інших родоначальників жанру. Квитки за посиланням.
31 березня Київський планетарій в рамках мистецького проєкту ARTSpace разом із музикантами Almia music представляють музичну програму «Аllegretto». Прозвучать твори Баха, Вівальді, Скорика, Генделя, Штрауса, Хоффмайстера, Моцарта, Гаде, П’яццолли, Адана. Участь у програмі візьме струнний квінтет у складі: Георгій Васильєв (скрипка), Богодар Клименко (скрипка), Антон Городецький (альт), Віталій Тичина (віолончель), Руслан Пясковський (контрабас). Ну а на куполі планетарію, як ви розумієте, будуть одночасно розгортатися красиві проєкції у форматі 360°. Квитки за посиланням.
31 березня у залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» у виконанні Назарія Пилатюка (скрипка), Івана Кучера (віолончель) і Тетяни Войтех (фортепіано) прозвучать такі твори Йоганна Себастьяна Баха, як Арія з Оркестрової сюїти № 3 ре мажор, Сюїта № 2 ре мінор для віолончелі соло, «Erbarme dich, mein Gott» з ораторії «Страсті за Матвієм» (в аранжуванні для тріо), а також Чакона Йоганна Себастьяна Баха – Роберта Шумана та інші видатні композиції. Квитки: https://bit.ly/3Zknim8
1 квітня у залі «Хлібня» Софії Київської – святкування приходу справжньої весни з камерною музикою Людвіга ван Бетховена. У програмі концерту «Весняна серенада», зокрема, прозвучать Соната для скрипки та фортепіано № 5 «Весняна» F-Dur, op. 24 та «До Елізи», WoO 59. Виконавці: Тамара Рой (флейта), Назарій Пилатюк (скрипка), Роман Борковський (альт; Бельгія), Тетяна Войтех (фортепіано). Квитки за посиланням.
2 квітня в Андріївській церкві відбудеться концерт «Музика замку Сан-Сусі» у виконанні Тетяни Гавриленко (мецо-сопрано), Тамари Рой (флейта), Анатолія Баженова (скрипка), Івана Кучера (віолончель), Катерини Баженової (фортепіано). Сан-Сусі – палац короля Пруссії Фрідріха Великого (1712–1786) у Потсдамі. Освічений абсолютизм Фрідріха ознаменувався розквітом науки й мистецтв, зокрема музики. Король 1747 року запросив до себе в Потсдам Йоганна Себастьяна Баха. Результатом візиту композитора стало Музичне приношення – великий цикл творів, написаних Бахом на тему, запропоновану Фрідріхом. При дворі у різні роки працювали видатні композитори та музиканти-інструменталісти того часу. У програмі концерту: Й. С. Бах Соната для скрипки, флейти, віолончелі та клавесину, присвячена прусському королю Фрідріху Великому, К. Ф. Е. Бах «Passions Lied», К. Граупнер «Seuftz und went», Й. Кванц Соната для флейти та клавіру та інші твори. Квитки за посиланням.
2 квітня у Музеї Ханенків на честь святкування 85-ї річниці з дня народження видатного композитора сучасності Валентина Сильвестрова піаніст Євген Громов проведе чергову зустріч із циклу сольних монографічних авторських програм, які охоплюють фортепіанний доробок усіх без виключення періодів творчості Сильвестрова. Програма сьома «Народження мелодії» представить Сонатину (1959), присвячену Ніні Малієнко, Сонату № 1 (1960–61/1972), присвячену Станіславу Вередіну, Три п’єси, тв. 17 (8 вересня 2004, Київ) та інші твори. Квитки за посиланням.
2 квітня у Малій опері ансамбль «Baroccoplus» привідкриє таємниці барокової музики. Прозвучать твори композиторів Дж. Б. Буонаменте, С. Россі, А. Вівальді, А. Скарлатті, Ж. Б. Льойє, Г. Ф. Генделя. Відчути атмосферу тієї епохи допоможуть звуки старовинних флейти траверсо та блок флейти, найпопулярніших інструментів доби бароко. Квитки за посиланням.
2 квітня у Національній філармонії – прем’єра: «Запорожець за Дунаєм» за мотивами опери С. Гулака-Артемовського. Філармонія пропонує дещо незвичний ракурс – почути цей культовий в історії української музики твір у жанрі літературно-музичної вистави на одну дію. Перша українська опера «Запорожець за Дунаєм» у 2023-му святкує 160 років. Попри поважний вік вона не втрачає привабливості, а під час війни з Росією її актуальність ще гостріша. Автор проєкту і художній керівник постановки Володимир Лукашев, режисерка-постановниця Ганна Новіченко, музичні керівники Юрій Карнаух та Іван Гамкало, художник-постановник Сергій Лукашев, постановник хореографічних номерів Євген Дралов, концертмейстерки Марія Віхляєва та Неліда Афанасьєва, асистентка режисера Ірина Євченко подають філармонічного «Запорожця» під певним історико-політичним кутом, де зчитується сьогодення. Поневіряння тих, хто покинув батьківщину, рятуючись за кордоном, мрії про життя у вільній Україні, любов до рідної землі, кмітливість, гумор, безстрашність, невгасиме бажання повернутись додому – все це звучить дзвінко і сучасно. Квитки: https://bit.ly/3YVhmzv