VI фестиваль Bouquet Kyiv Stage пройде 17–20 серпня у Національному заповіднику «Софія Київська».
Як завжди – але зараз попри всі труднощі воєнних буднів – фестиваль буде наповнений музикою, виставками, кінопоказами, виставами, дискусіями, майстер-класами. Повну програму заходів ви знайдете за посиланням, а «Інший Київ» зробив добірку найяскравіших подій (хоча вибрати надзвичайно важко).
17 серпня 16:00 – у Хлібні відкриється виставка робіт Олександра Дубовика «Протистояння». Більшість із них написані художником під час великої війни. 1 серпня Олександр Михайлович відсвяткував 92 роки!
17 серпня 16:30 – у Хлібні відкриється виставковий проєкт «Музей фрагментів війни». Це 300 історій та предметів, німих свідків того, про що не можна мовчати. Фрагменти, зібрані на деокупованих і прифронтових територіях, застиглі в прозорих кубах. Ідея проєкту опирається на концепцію постпам’яті, яку започаткувала Маріанна Гірш, американсько-румунська літературознавиця та теоретик культури, відома завдяки своїм дослідженням візуальних і літературних зображень пам’яті, травми та ідентичності в контексті голокосту.
18 серпня 15:00 – у Будинку Митрополита відкриття фотовиставки військових фотографів-документалістів Костянтина і Влади Ліберових «Культура vs війна». Емоційні і чесні світлини авторів є важливим документальним свідченням злочинів рф проти українського народу.
18 серпня 16:00 – у Хлібні музикант Роман Рєпка (фортепіано) проведе «Re–Vision» української радянської класичної музики – виконає твори Всеволода Задерацького та Олександра Лебедєва. Музикант вважає, що у творах радянського періоду можна знайти чимало вартісного: деякі заслуговують на перегляд їхньої цінності, інші – на «декомунізацію» трактувань, але більшість творів – просто на повернення до слухачів.
18 серпня 16:30 – у Будинку Митрополита відкриється фотовиставка Ігоря Гайдая «Bread of the war». «Більше двадцяти років тому я напрацював серію фотографій, яка втілилась у проєкт “Космос українського хліба”. Багато хто пропонував експонувати ці фотографії в різних інших контекстах – від штучного голодомору радянських часів до історичної значимості українського хліборобства, – розповідає автор. – Під час війни, коли нацистська росія напала на Україну, я сам сприйняв свою серію інакше. Хліб, який я зобразив у цій серії, я відчув ще ближчим, таким, що має зв’язок з нашим минулим та нашою ідентичністю».
19 серпня 14:00 – у Хлібні в рамках Дня музики Сільвестрова пройде фортепіанний концерт Євгена Громова, який складається з двох частин: «Музика Сріблястих тонів» (авангардні твори Валентина Сільвестрова 1960–70-х) і «Миттєвості та Багателі» (пізня клавірна музика). Між цими фортепіанними циклами відбудеться концерт Інни Галатенко та Олега Безбородька «Скажу: “Україна”…».
19 серпня о 15:00 – у Брамі Заборовського розпочнеться вистава «У темряві», в якій беруть участь Катерина Кістень та Ігор Рубашкін. Вистава створена за мотивами однойменної п’єси шведського драматурга Йоргена Хердта, в основу якої лягли події завершення Другої світової війни. У сюжетну лінію п’єси вплітається реальна історія двох українських акторів, які потрапили у вирву війни: Ігор залишився в Україні, Катерина опинилася у Швеції…
20 серпня 12:00 – у Хлібні пройде допрем’єрний показ фільму «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова. Стрічка розповідає про осаду Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася в пастці в осадженому місті, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.
20 серпня 14:00 – у Хлібні відбудуться лекція та концерт «Невідомий український модернізм», присвячені творчості Павла Сениці, Федора Якименка і Бориса Яновського. Їхні твори виконають Тиміш Мельник (фортепіано), Роман Меліш (тенор, контратенор), а Олексій Шмурак (куратор) розповість, чому композитори майже забуті.
20 серпня 18:00 – у Софійському саду відбудеться допрем’єрний показ фільму «Відблиск» режисера Валентина Васяновича – про полон і повернення. Військовий хірург Сергій пережив російський полон, де був свідком приниження, знущання та катування українців від рук окупантів. У ході обміну полоненими він звільнився і повернувся в цивільне життя. Чи можливо так просто забути все, що пережив, і стати таким, як був? Сергій шукає сенс життя шляхом відбудування відносин із дочкою та колишньою дружиною. Він наново вчиться бути людиною, бути батьком, який уміє кохати та підтримувати своїх близьких.
Нагадуємо, що цього року абонементів на фестиваль немає, вартість входу на територію Софії Київської 300 грн – повний квиток, 150 грн – пільговий. Вхід на всі заходи із цим квитком вільний.