Ілона Таміліна про музику, кіно та поезію в Національній філармонії України
Останній тиждень весни в Національній філармонії України буде насичений різними за форматом та змістом подіями.
27 травня, у день 15-ї річниці смерті українського письменника-шістдесятника Миколи Вінграновського, відбудеться поетичний концерт «Кіно, що зветься життям». Цей проект – майже документальна музична вистава, в основі якої – щоденникові записи, поезії, фрагменти прозових творів «Рік із Довженком» та «У Києві стало страшнувато» Миколи Вінграновського. Цього вечора також до уваги слухачів – музика композиторів-класиків Олєксандра Скрябіна, Станіслава Людкевича, сучасників поета – Валентина Сільвестрова, Івана Карабиця, Володимира Івасюка, українські народні пісні та не лише. В концерті беруть участь: Олександр Рудько (художнє слово, автор ідеї проекту), Ірина Ушаньова (сопрано), Марія Віхляєва (фортепіано).
31 травня, в останній день весни, у концерті під назвою «Ave Maria». Ця молитва звучатиме у різних інтерпретаціях композиторів-класиків.
«Ave Maria» як молитва з’явилася у IX столітті. Відомою музичною версією є твір італійця Джуліо Каччіні, автора однієї з перших опер в історії музики. Але у XIX столітті на цей канонічний текст написали музику і Шарль Гуно, і Антон Брукнер, і Джузеппе Верді, і Ференц Ліст, і Антонін Дворжак… Справжнім хітом стала «Ave Maria» австрійця Франца Шуберта. Саме його твір входить у репертуар майже кожного оперного співака.
Цього вечора твори звучатимуть у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою диригента Ігоря Палкіна, а також – хору хлопчиків та юнаків сектору практики Національної музичної академії України імені Петра Чайковського (художній керівник – Алла Шейко) та польського дитячо-юнацького хору «Pueri et Puellae Cantores Plocenses» (керівники – Анна та Віктор Брамські). Солістами виступлять Каріна Кондрашевська (сопрано), Сергій Бортник (тенор), Олександр Харламов (бас).
У перші дні літа можна насолоджуватись класикою та джазом. Так, 1 червня відбудеться друга частина проекту-трилогії «Чародій Рахманінов. Життя і доля». Вона присвячена темі творчого діалогу двох легендарних митців кінця ХІХ століття та першої половини ХХ століття – композитора-класика Сергія Рахманінова та співака Федора Шаляпіна. У концерті беруть участь солісти Національної філармонії України, ансамбль ударних інструментів «Ars Nova» (керівник – Георгій Черненко), ансамбль балету «Терен» (керівник – Євген Дралов).
2 червня виступить Дмитро Найдич у концерті під назвою «SymfoJazz», де класика поєднається із джазом. Дмитро Найдич – один із найбільш успішних піаністів і композиторів із України, постійний учасник найпрестижніших джазових фестивалів у країнах Європи. Він – лауреат премії Мольєра, яка є найвищою театральною нагородою у Франції, де музикант живе від 1991 року. Дмитро постійно концертує як соліст, співпрацює з різними симфонічними оркестрами та ансамблями. Він любить творчі експерименти. Цього разу у програмі концерту «SymfoJazz», окрім музики Вольфганга Амадея Моцарта, Ференца Ліста, Петра Чайковського і не лише, звучатимуть і твори самого Дмитра Найдича у виконанні Національного ансамблю солістів «Київська камерата» (художній керівник і головний диригент – Валерій Матюхін).
Квитки онлайн: https://www.filarmonia.com.ua/afisha/kontserty-kolonnogo-zalu/ та в мережі кас https://kontramarka.ua