• Город
  • Тиждень
  • Арт
  • 111
  • Стиль
  • О нас

111 слов

Прочитать

Почему Боуи

15 Январь, 2021

Прочитать

Она должна была знать

13 Январь, 2021

Прочитать

Музика уночі

12 Январь, 2021

Прочитать

Снежно и мрачно

8 Январь, 2021

Прочитать

10 фильмов с комментариями

4 Январь, 2021

Стиль

Прочитать

Шить в Париже

19 Март, 2019

Прочитать

Дело в шляпе!

15 Март, 2019

Прочитать

Умные часы — украинский стартап Force

6 Август, 2018

Прочитать

Киевлянин, которого мы потеряли

1 Август, 2018

Прочитать

Выпускной в ПТУ

4 Июль, 2018

 

inший Kyiv

Читать Смотреть Слушать
  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • 111
  • Про нас

inший Kyiv

  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • 111
  • Про нас

In Тиждень

Музичний Тиждень

703 Просмотров 2 Июнь, 2019

Музичний Тиждень Pin It
DCIM/100MEDIA/DJI_0229.JPG

Ілона Таміліна про перший червневий тиждень в Національній філармонії.

Цього тижня – від 3 по 9 червня – у Національній філармонії відбудеться два камерних і два симфонічні концерти. Музиканти із Фінляндії, Литви та Німеччини гратимуть разом із українцями музику різних стилів та епох.

«Бах. Прокоф’єв. Шостакович»

4 червня виступить український піаніст В’ячеслав Новиков, який від 1989 року і до нині живе у Фінляндії. Він – учень відомого піаніста Всеволода Топіліна, який товаришував із Святославом Ріхтером, був асистентом Генріха Нейгауза, концертмейстером Давіда Ойстраха.

У 1992-1998 роки В’ячеслав Новиков викладав у Музичній академії імені Яна Сібеліуса, потім – в Естонській академії музики і театру. Нині В’ячеслав Новиков має гастрольні виступи у країнах Європи, а також – в Японії, Південній Кореї та Бразилії. До 1990 року  виступав як соліст київської філармонії. Цього разу в його виконанні разом із Національним камерним ансамблем «Київські солісти» звучатиме Концерт для клавіру з оркестром Йоганна Себастьяна Баха.

 

«Брамс. Мартіну. Сильвестров»

5 червня у супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Наталії Пономарчук виступить відома піаністка Марія Пухлянко. В її виконанні звучатиме Перший концерт для фортепіано з оркестром Моріса Равеля.

Кілька цікавих фактів: в 1930 році, після поїздки в США та успіху балету «Болеро»,  Равель написав одночасно два фортепіанні концерти. Цей концерт – зачарує своїм звучанням. Він – яскравий зразок неокласицизму.

Окрім твору Равеля, цього вечора можна насолоджуватися не менш відомою класикою – Другою симфонією німецького композитора-романтика Йоганнеса Брамса та симфонічною поемою «Мета-вальс» нашого сучасника Валентина Сильвестрова. Перші дві симфонії Брамса дуже різні, але вони особливо близькі до бетховенських. При цьому саме друга симфонія Брамса – найближче до «Пасторальної» Бетховена. А Сильвестров присвятив свій твір диригенту Володимиру Сіренку, під орудою якого була здійснена прем’єра «Мета-вальсу» ще в 1990-ті роки.

«Симфонічний вимір»

7 червня у Національній філармонії відбудеться концерт абонементу «Симфонічний вимір». До уваги слухачів запропоновані саме ті твори, які переважно створено Йоганном Себастьяном Бахом, Вольфгангом Амадеєм Моцартом та Ігорем Стравінським у молоді роки. Зокрема, Фантастичне скерцо для симфонічного оркестру Стравінського написане ним у перші роки після завершення Санкт-Петербурзької консерваторії, коли у нього народився первісток – син Федір. Саме так звали і батька композитора, який у 1870-і роки співав у Києві. Цей твір – маловідомий киянам.

Солістами виступлять український гобоїст Дмитро Гудима та литовська скрипалька Даля Кузнецовайте, яку знають у світі. Вона – лауреат іменної премії президента Литовської Республіки Валдаса Адамкуса, премії Мікалоюса Чюрльоніса та королеви Морт за видатні успіхи у виконавському мистецтві.

«Guitarra nueva»

9 червня у Національній філармонії відбудеться концерт «Guitarra nueva», де звучатимуть твори Джоакіно Россіні, Астора П’яцолли, Віла Лобоса  у виконанні німецьких гітаристів «Machado Quartett».

Квартет створив власний стиль – «guitarra nueva», що в буквальному перекладі з іспанської – нова гітара. У його основі – експериментальні методи гри, які розширюють звуковий спектр класичної гітари, дивують слухача витонченим аранжуванням. Як наслідок, виконавці руйнують межі між джазом, класичною та популярною музикою.

У цьому концерті бере участь народна артистка України, солістка Національної філармонії Ольга Чубарева (сопрано). Вона має імідж універсальної, різносторонньої співачки, що, з одного боку, охоплює репертуар від Баха до Шенберга, від джазу до естрадної пісні, а з іншого – не боїться експериментувати з різними стилями й жанрами, і тим самим щоразу дивує аудиторію, постаючи перед нею в різних амплуа.

Отже, заплануйте вечір зустрічі з вишуканою класикою чи з оригінальними експериментальними проектами! Знайдіть саме ту музичну імпрезу, яка до душі вам саме сьогодні в афіші Національної філармонії України. Квитки онлайн: http://philarmonia.com.ua/afisha/kontserty-kolonnogo-zalu/ та в мережі кас https://kontramarka.ua

Музичний ТижденьНациональная филармония
Share

Читайте также

Просмотр

Музичний Тиждень

Просмотр

Музичний Тиждень

Просмотр

Музичний Тиждень

Просмотр

Музичний Тиждень: Живий звук

Просмотр

Музичний Тиждень

Просмотр

Музичний Тиждень

Просмотр

Музичний Тиждень

Просмотр

Музичний тиждень

Предыдущий пост

Раскопки утопии

In Арт

Раскопки утопии

Просмотр

Следующий пост

Восьмой «Тихий»

In Арт

Восьмой «Тихий»

Просмотр

Instagram не вернул 200.

© 2021 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: