Цього тижня в Національній філармонії України «король ритму» з Ізраїлю, ювілей гурту «Древо», а також такий рідкий у нас Вагнер: Ілона Таміліна представляє Музичний Тиждень в Національній філармонії
9 грудня разом із Київським камерним оркестром виступить неперевершений ізраїльський перкусіоніст Хен Цимбаліста, якого називають «королем ритму». Дійсно, Хен Цимбаліста заворожує слухачів усього світу. Енергія його ударів – тонка гра ритму та відчуття мікрозвуків. Його програми складаються із класичних, джазових та етнічних творів. Цього разу Хен представить, зокрема, музику класиків Йоганнеса Брамса, Бели Бартока, Астора П’яццолли, сучасників Нея Росауро та Євгена Левітаса.
11 грудня звучатиме вишукана музика Ріхарда Вагнера у перекладенні для духового оркестру? Чому ні! Адже, грають у Києві Вагнера не так часто (час від часу ситуацію змінюють заїжджі гастролери). Його реформаторські опери не ставлять. Хоча, ще за життя Вагнера і після, зокрема, в Києві звучав «Тангейзер». А, як виняток, цьогоріч у березні львівським оперним здійснено постановку «Лоенгріна». І все. Чому? По-перше, це занадто складно (особливо, у випадку театральних постановок: по всій Європі співаків, що спеціалізуються на операх Вагнера не так багато), а по-друге, якби непрозаїчно це прозвучало, – … у нас немає місця. Навіть, у залі філармонії, щоб зіграти Вагнера повним складом симфонічного оркестру – так як і приписав композитор – оркестранти мають сидіти не лише на сцені, але й на балконі. Напівбожественна музика Вагнера справді варта того. Приходьте, побачите й почуєте!
12 грудня виступить американський піаніст Станіслав Христенко, який виконає легендарний Перший фортепіанний концерт Фридерика Шопена. Цього разу артист виступить і як диригент разом із Національним камерним ансамблем «Київські солісти».
Відомими є обидва фортепіанні концерти Шопена, написані ним та вперше виконані автором у Варшаві у березні 1830 року. Перший створено пізніше, однак опублікований він був раніше, чому й отримав такий номер. Перший концерт для фортепіано з оркестром буде представлено слухачеві у версії для фортепіано та струнних. Програму концерту доповнять твори Ференца Ліста та Арнольда Шенберга. Подаруйте собі незабутній вечір, насолоджуючись вишуканою класикою!
13 грудня у Національній філармонії України звучатимуть пісні і романси Романа Смоляра, які написані на вірші Ліни Костенко. Їх виконає співачка Тетяна Школьна у супроводі ансамблю народних інструментів «Дивограй» (керівник – Вадим Чорнокондратенко).
Взагалі, творча співпраця Романа Смоляра зі співачкою Тетяною Школьною й ансамблем «Дивограй» втілилась у створенні кількох проєктів, зокрема, «Дитячий альбом» – програма для юних слухачів на вірші українських поетів. А ще – новорічна вистава-феєрія «Крила» за мотивами Івана Драча та програма на вірші Ліни Костенко – «Принцеса Метро». Роман Смоляр, автор творів, теж бере участь у цьому концерті й як співак.
14 грудня відбудеться ювілейний концерт гурту «Древо». Вже 40 років «Древо» збирає, досліджує та відтворює автентичну українську пісню. У Києві гурт «Древо» виник у вересні 1979 року. Ініціаторами стали музикознавці Київської консерваторії Валентина Пономаренко (тоді – студентка Володимира Матвієнка) та Євген Єфремов (тоді – аспірант Ігоря Мацієвського). Так, вони спробували відтворити ті пісні, які почули особисто в українських селах під час літньої фольклорної експедиції. Вже під керівництвом Євгена Єфремова гурт почав відроджувати співацьке традиційне дихання, відшуковувати унікальні тембри кожного співака, працювати над відтворенням діалектної автентичної фонетики. У програмі цього концерту, разом із гуртами «Надобридень» та «Михайлове чудо», «Древо» представить традиційну музику Полісся, Поділля, Полтавщини, Прикарпаття та Берестейщини. Цей концерт подарує особливу насолоду старовинною українською музикою та відтворить неймовірну атмосферу різних куточків України.
Квитки онлайн: http://philarmonia.com.ua/afisha/kontserty-kolonnogo-zalu/ та в мережі кас https://kontramarka.ua