Кінь Чапаєва, малюнки-одноденки, сотні облич Фріди Кало та конкурс дитячих ілюстрацій – Марина Полякова розповідає, чим можна вгамувати спрагу прекрасного на карантині.
ЦСМ «Білий Світ»: «Об’єм. Робота з колекцією»
www.facebook.com/events/860420814435105/
Галерея безумовно лідирує серед колег в опануванні віртуального світу – це не перший і, будемо сподіватися, не останній проєкт онлайн. В колекції «Білого Світу» зберігаються приблизно п’ятдесят скульптур і арт-об’єктів: кераміка, метал, мармур, пап’є-маше, текстиль, дерево… І зараз нам надана можливість не тільки побачити скарби з фондів, але й познайомитися ближче з авторами, серед яких Роман Романишин, Оксана Цюпа, Сергій Савченко, Ірина Вештак-Остроменська, Гія Міміношвілі та інші. Протягом травня роботи будуть з’являтися в «режимі серіалу», і перша серія присвячена скульптору Олексію Владімірову. Його об’єкти поєднують точні, вишукані абриси людського тіла та пружну, брутальну силу. Чому в дитинстві в Олексія були завжди порізані пальці, навіщо він виліпив коня Чапаєва, який його улюблений матеріал, що таке «нью-неоліт» – про все можна дізнатися з міні-інтерв’ю з автором.
The Naked Room: «Прохідна кімната»
www.facebook.com/thenakedroom/photos/a.655924381453032/1120991454946320/?type=3&theater
Перший зал – це основний простір галереї, а от в глибині є невеличкий бар, який зараз працює «на винос», і з цим форматом треба було щось придумати. Так з’явилася ідея «прохідної» виставки, яку відвідувач може подивитися на шляху до бару, і не просто подивитися, але й прийняти в ній участь. Художник Марк Чегодаєв пропонує кожному, хто бажає, заповнити білий аркуш на стіні (до речі, аркуші розвішані на місцях творів з останньої докарантинної виставки, як місток між минулим та майбутнім). Ця виставка ефемерна, вона, немов метелик, живе один день, – після 17 години, коли закривається бар, Марк стирає малюнки, і зранку на стінах галереї з’являється вже зовсім інша експозиція.
Google Arts & Culture: Faces of Frida
artsandculture.google.com/project/frida-kahlo
Платформа Google Arts & Culture розповідає про одну з найяскравіших персон XX століття – Фріду Кало. Світлина дівчинки з великим бантом на маківці, ще задовго до страшної автокатастрофи, ранні акварелі, Casa azul, знаменитий Синій дім, де жили Фріда з Дієго, незчисленні автопортрети, листи з Парижу, політика і соціалізм, квіти в саду і на картинах, відношення з батьком, милиці художниці та портрет Сталіна, біле ліжко-в’язниця… Коротко кажучи, все, що ви хотіли знати про Фріду, але лінувалися самостійно шукати.
«Шоколадний будинок»: «Ілюстрація до улюбленої книги»
www.facebook.com/events/536521413613321/
В мистецькому центрі добігають останні дні подачі робіт на дитяче-юнацький конкурс книжкових ілюстрацій. З 12 травня почнеться голосування за кращі роботи, а до 10-го можна намалювати Івасика-Телесика, Гаррі Поттера, Електроніка, Айвенго, тата Мумі-троля, кота Бегемота, Джен Ейр… та кого завгодно. Бо світ книжкової ілюстрації не має меж ні часових, ані просторових, він ніколи не покидає людину, і до сивого волосся ми пам’ятаємо картинки з улюблених книжок.