Ханенки по-французьки, життя в тіні Чорнобиля та білоруське мистецтво спротиву – Марина Полякова розповідає про виставки післякарантинного Києва.
Музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17)
В рамках фестивалю «Французька весна», про деякі події якого ми вже писали, в музеї будуть виставлені твори, котрих відвідувачі ще не бачили. У «французькому» залі з’являться пейзажі Жана-П’єра Уеля, Луї Еме Жапі (учня Каміля Коро), Жана-Батіста Пільмана (великого мандрівника, який працював ледве не по всій Європі), а також портрет Надії Муравйової-Апостол-Короб’їної пензля Франсуа Фламенга, свого часу дуже модного та успішного художника. Надія Муравйова, уроджена Терещенко, була молодшою кузиною Варвари Ханенко, в 1913 році разом з чоловіком і синами виїхала до Франції та дожила там до 1960-х років. Також вперше виставлять графіку Оділона Редона, Едуарда Вюйара та П’єра Боннара, який був лідером мистецької групи «Набі». На поціновувачів скульптури чекає французький мармур Жана-Батіста Карпо та Альфреда Буше – він, не тільки скульптор, але й меценат, на початку XX століття створив славнозвісний паризький мистецький «сквот» «Вулик». Виставки порцеляни та шовків, а також екскурсії, лекції та презентація альбому «Французьке мистецтво в колекції Музею Ханенків. Вибрані твори» – все це «Французька весна» на Терещенківській, слідкуйте за розкладом подій.
Онлайн-виставка «Темний рай»
Чорнобиль – майже поряд з Києвом. Але попри географічну близькість він є далеким, закритим, невідомим, страшним. На ньому навіки – темна пляма, він – зона, а слово «зона» у нашій історії та мистецтві символічно навантажене, такий собі Сталкер ходить по Колимі, і ми з ним у розвідку не хочемо. Але у Чорнобильському Поліссі триває життя, і мистецтво проникає через ментальні заборони. В рамках онлайн проєкту «Темний рай» ми можемо познайомитися з роботами 12 художників та дослідників, а саме: відео, інсталяціями, фотографіями, живописом, аудіозаписами спілкування з місцевими жителями, людськими портретами та історіями. Рослини ростуть, хліб печеться, люди співають – життя продовжується. Роботи представлені на сайті uadim.in.ua.
Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 12)
Приємно сповістити, що 3 травня нарешті відкриється для відвідувачів виставка «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив», про яку ми вже писали. У Білорусі тривають протести, люди потрапляють за ґрати не тільки за пікети або акції, а, наприклад, за те, що на балконі лежить червоно-біла коробка з-під телевізора. Зараз у наших сусідів – майже кафкіанська напруга між абсурдом та здоровим глуздом, допомогти ми їм не можемо, але можемо відвідати виставку та подумати над тим, в якому світі ми самі могли б жити.