• Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • 111 слів
  • Екран
  • Сцена
  • Стиль
  • Про нас

111 слов

Прочитать

«Книжковий арсенал»: голоси жінок у сучасній українській літературі

26.05.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 12 книжкових новинок холодної весни

15.05.2025

Прочитать

Ірина Белан. «Граппіг. Kumedno»

29.03.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок для теплої весни

26.02.2025

Прочитать

Передзамовляй це: 9 книжок на Новий рік

22.12.2024

Стиль

Прочитать

«BUDZIRKA»: креативний кластер, елегантні рішення

23.05.2025

Прочитать

PAD Paris 2025: п’ятірка найкращих стендів

05.05.2025

Прочитать

Ярмарок дизайну Collectible – 2025: вічне та ефемерне

22.04.2025

Прочитать

«Бруталіст» і Бреєр

11.04.2025

Прочитать

TEFAF Maastricht 2025: абсолютно суб’єктивний рейтинг

02.04.2025

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

inший Kyiv

  • Місто
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111 слів
  • Екран
  • Про нас

In Арт, Тиждень

АртТиждень

801 Просмотров 18.11.2023

АртТиждень Pin It

Індивідуальна мінливість, злам і метаморфози, вогонь-вода, чорне-кольорове та мистецтво літографії – Марина Полякова рекомендує відвідати найкращі виставкові проєкти київського тижня.

Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України (вул. Є. Коновальця, 18 д)

Виставка [індивідуальна мінливість], організована проєктом «Беззвучно до глухоти», є благодійною. Вона має мету – підтримати збір на закупівлю машини для бойового підрозділу у складі бригади швидкого реагування Національної гвардії України «Рубіж», в якому служить художник Олександр Лень. Він також є співкуратором разом з Анастасією Кузьменко та Андрієм Сидоренком. В експозиції представлені твори 33 художників_ць, які можна придбати. Серед учасників Тіберій Сільваші, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Діана Качуровська, Наталія Лісова, Антон Саєнко, Олександр Лень, Андрій Сидоренко… «Виставка досліджує чуття стійкості та сили, які залишаються з нами у час війни. Вона фокусується на предметах, процесах і переживаннях, які оточують особистість у моменті її глибокого болю. Але це також ті предмети, процеси й переживання, які залишаються у моменті спокою, побуту та звичного життя. Це ті сюжети, які ми не помічаємо, хоча вони є крихітними механізмами та двигунами», – говорять організатори.

Imagine Point (Голосіївський пр., 86/1)

У галереї відкрився проєкт «Злам» Поліни Щербини та Світлани Аграновської. Делікатна, інтелігентна, тиха, вишукана виставка двох художниць роздумує над силою і слабкістю у важких обставинах, над здатністю боротися за життя навіть тоді, коли злам оголює серцевину… Попри те, що у роботах мисткинь дуже багато спільного, вони прийшли до ідеї та вибору матеріалів незалежно одна від одної. Будемо вважати таку суголосність черговим дивом, які часто трапляються на виставках в Imagine Point. Наскрізна тема – образ дерева, який відсилає до людського тіла, рани дерева – фізичні рани тих, хто постраждав від війни, але й душевні рани також. Проходячи експозицією, неможливо позбутися думки, що знаходишся у театрі метаморфоз (на головному фото) і вже не розумієш, що бачать очі: людське, рослинне, тваринне, руки, коріння, гілки, сплетіння зміїв. Все рухається і перетворюється. А ще злам, говорять авторки, це розрив у часі: «З одного боку, він є паузою, різкою зупинкою зростання та розвитку, після якої інколи можливе відновлення, але вже в іншій, зміненій формі. Водночас злам це травма, яку доводилось переживати нашим пращурам, а сьогодні доводиться переживати нам».

Національний художній музей України (вул. М. Грушевського, 6)

Шоста подія в межах циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції» присвячена графічним роботам художниці Анни Миронової. Аркуші серії «Між штрихами» та рисунок «Прозоре», які нещодавно надійшли до музейної колекції, були створені в 2015–2017 роках. Попри, на перший погляд, візуальну безпредметність, в основі композицій графічних робіт художниці є чітко визначений об’єкт – природне середовище. 18 листопада музей запрошує на розмову з художницею про графічні техніки та їхні можливості, про відчуття та емоції, що народжують роботи, і про те, що можна розгледіти «між штрихами». А після розмови на вас чекає музичний вечір від дуету Red Cat (скрипка та віолончель) за підтримки компанії Сон-це. Розклад і рееєстрація за посиланням.

Voloshyn Gallery (вул. Терещенківська, 13)

У галереї триває серія відеопоказів. Нова програма досліджує сучасне відеомистецтво та спрямована на вивчення цього медіа через сучасні практики й теорії, пропонуючи кураторські покази та лекції. Перший проєкт, що відкрив серію відеопоказів, – персональна виставка художників Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського з їхнім фільмом «Цивільні. Вторгнення». Він створений у 2023 році з аматорських відео, документує досвід переживання українцями російської агресії. У 2024 році фільм буде представлений в рамках проєкту Національного павільйону України на 60-й Венеційській бієнале.

Avangarden Gallery (вул. Січових Стрільців, 23 а)

У галереї-кафе-барі триває виставка Андрія Опришка «Відкрита майстерня». В основі виставкового проєкту – барельєфи з глини та дерева, автентична кераміка, графіка і живопис. Галерея перетворилася на простір, де панує атмосфера майстерні, в якій зберігаються вже створені роботи та тільки-тільки народжуються нові.

Музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15–17)

18 листопада о 14:30 відбудеться перформанс Поліни Кузнєцової «Вогонь і вода» в рамках проєкту «Мови війни». «Вогонь і вода» – це перформативний диптих, який став фізично-емоційною реакцією харківської художниці на підрив Каховської ГЕС російськими окупантами. Це реакція на відчуття руйнування віри, яка відтворилася у двох діях, пасивній та активній в замиранні та сублімації злості. Перформанси вже відбулись у Швейцарії в Coux (Montreux) на міжнародному форумі IoFC, присвяченому питанням миру, та мали привернути уваги до реалій війни в Україні. Якщо у Швейцарії художниця намагалася донести свій наратив, то зараз у Києві, холодним листопадом, в теплому Музеї Ханенків, запрошує до взаємної рефлексії.

Триптих Арт (вул. Десятинна, 13)

Субота дуже насичена, але не варто пропускати жодної події! О 17:00 завітайте на відкриття виставки живопису Олексія Литвиненка «Чорне. Кольорове». Олексій – давній друг галереї, ми бачили вже кілька його виставок, але кожного разу тонкий живописець і філософ знаходить нові теми. «Цей проєкт – максимально лаконічне висловлювання. Тільки тло і зображення, тільки чорний і колір. Переважна більшість робіт створена під час війни. Можливо, це перший раз, коли при спогляданні варто враховувати зовнішній контекст творення. Драматичність тендітності і водночас непереможності життя – лейтмотив цієї виставки», – розповідає галерея.

Музей Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)

«Тут всі мої колажі» – перша виставка Романа Щербана, митця-колажиста і стендап-коміка, яка увібрала понад 60 робіт, створених упродовж трьох років. Роман створює свої колажі, використовуючи вирізки зображень зі старих журналів, кольорових або чорно-білих. Він почав займатись колажуванням три роки тому, і цей процес перетворився на арттерапію. Творчий прояв, окрім того, що віддзеркалює унікальне бачення світу, ще й став способом віднаходити психологічну гармонію.

НАОМА (Вознесенський узв., 20)

Наостанок анонсуємо чудову виставку, справжній подарунок для фанатів графіки – 20 листопада о 16:00 у виставкових залах Академії відкриється колективна виставка «Мистецтво літографії. Київ – 2023». До експозиції увійдуть літографії сучасних київських митців, роботи майстрів естампу 1970–1990-х років та класичні твори з фонду Кафедри графічних мистецтв НАОМА. Виставка представить літографії представників двох київських графічних осередків, сформованих на базі Київського державного художнього інституту (НАОМА) та Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ КПІ, а також роботи київських митців, що працюють у приватній майстерні Lithography30, та художників, які практикують літографію за кордоном, але підтримують творчі зв’язки з київським мистецьким середовищем.

Avangarden galleryImagine PointVoloshyn GalleryІПСМ НАМ УкраїниАнна МіроноваАртТижденьМузей історії КиєваМузей ХаненківНАОМАНаціональний художній музей УкраїниОлексій ЛитвиненкоПоліна КузнєцоваТриптих Арт
Share

Читайте также

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

Між твар’ю та богом

Просмотр

Інвестиція в майбутнє

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Предыдущий пост

Тут був гетьман

In 111 слів

Тут був гетьман

Просмотр

Следующий пост

АртТиждень

In Арт

АртТиждень

Просмотр

Instagram не вернул 200.

© 2025 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: