Спільна виставка Ніни та Бориса Буряків, віддзеркалення Антона Логова, українці у Центрі Помпіду – Марина Полякова розповідає про найцікавіші виставки Києва.
Білий Світ (вул. Пушкінська, 21 а)
Ніна Буряк і Борис Буряк – творче подружжя зі Львову, широко відоме в Україні, з великим списком закордонних виставок. Сьогодні вони завітали до Києва, створивши парну експозицію у «Білому Світі». Познайомилися мистці у львівському Інституті прикладного та декоративного мистецтва, де Ніна опановувала моделювання одягу (і потім довго працювала модельєром), а Борис – дизайн інтер’єру. Хоч вони йшли самостійними професійними шляхами й мають індивідуальні манери живопису, розмістити їхні роботи в окремих залах не вийшло, не захотілося, каже галеристка Тамара Янович. Полотна тяжіють одне до одного, відлунюють, спілкуються, створюють цілісність з окремостей. На виставці можна придбати щойно надрукований каталог робіт Ніни Буряк – синопсис її творчих пошуків, зокрема у жанрі абстрактного живопису, до якого мисткиня прийшла не так давно. Враження від природних станів та від поетичного слова вигадливо злилися у нефігуративних полотнах Ніни Михайлівни, створивши ніжні гармонії з тонкими переливами кольорів та настроїв.
Мистецький центр «Шоколадний будинок» (вул. Шовковична, 17/2)
Тільки минулого тижня ми розповідали про виставку Антона Логова «Ґрунт», а ось вже й новий проєкт «Віддзеркалення». Тут поєдналися два головних напрямки роботи Логова: інсталяції та живопис, абстракції дво- та тривимірні, рух, ритми та кольори. Такий підхід дозволяє працювати з усім виставковим простором, думка художника, немов м’яч, відбивається від однієї роботи та летить через зал до другої. «Виставка є відображенням мого життя, почуттів та емоцій, мистецьких практик та експериментів, – говорить автор. – Усі важливі для мене проєкти вибудовують певну лінію трансформації мене як художника, і я використовую алегорію дзеркала, бо це – інструмент часу, здатний його продовжувати, зупиняти, приховувати та деформувати…»
Нацiональний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9)
Виставку робіт Олександра Яновича ми теж щойно анонсували, й відразу – нова! Тут ми побачимо живопис, графіку, а також мультимедійну інсталяцію «Метаморфози», в якій автор експериментує «з власною історією та технікою монотипії: п’ятсот кадрів змінюють один одного протягом тисячі секунд». Цей калейдоскоп несвідомого крутиться під декламування художником рядків з овідієвих «Метаморфоз» – століття та культури перемішуються, змісти взаємно збагачуються, з хаосу народжується нові структури.
ЦСМ «М17» (вул. Антоновича, 102–104)
Проєкт, присвячений українському сучасному мистецтву, яке зберігається у приватних колекціях, М17 готував довго та ретельно. На виставці можна побачити близько 50 робіт, створених за останні 60 років: живопис, фотографія, скульптура, відеоарт. В основу експозиції покладені твори, які 2021 року стараннями Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва прийняв у дар французький Національний центр мистецтва й культури імені Жоржа Помпіду. Директорка М17 Наталія Шпітковська розкриває концепцію проєкту – проведення паралелі між тим, що потрапило до колекції Центра Помпіду, і тим, що може бути музеєфіковано як сучасне мистецтво України, а також демонстрація потенціалу вітчизняних авторів, які заслуговують на увагу арт-критиків, кураторів, галеристів з усього світу. Це дійсно поле відкритих можливостей.
НАОМА (Вознесенський узв., 20)
Майстерня формального мистецтва була заснована 2019 року з ініціативи викладачів Андрія Цоя та Андрія Блудова та їхніх студентів. В рамках майстерні йде пошук нових напрямків, у яких змішуються академічні традиції та сучасні підходи. На виставці представлені роботи 26 студентів третього і четвертого курсів: композиційні проєкти, живописні постановки, інсталяцій. Молоді художники формулюють свою мистецьку унікальність, виробляють індивідуальну образотворчу мову. Отже, цей вікенд у виставковому залі НАОМА присвячений юним і перспективним. Виставка триває до 16:00 23 травня.