А також – романтик і конструктивіст – 1 грудня в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відкриється виставка, присвячена метру української архітектури Павловi Федотовичу Альошину.
Що спливає на думку киянину, коли він чує ім’я – Павло Альошин? Педагогічний музей. «Замок зітхань». Будинок лікарів. Ці будівлі стали своєрідними визитівками їх автора − видатного українського зодчого.
Назва виставки «Улюбленець долі чи її творець» не випадкова. Головним її завданням стала спроба познайомити відвідувачів не тільки з творчістю видатного архітектора, а й показати людину у всій повноті її непростого, цікавого та насиченого життя, в якому поєдналися дві епохи – дореволюційна та радянська. Про Павла Альошина розповідають легенди і цілком переконливі факти з життя. Можливо не всі вони правдиві, але саме їх існування красномовно.
Виставку буде розміщено у кількох залах нещодавно відреставрованої пам’ятки архітектури – Будинку митрополита Софії Київської. Саме тут у 1918-1924 рр. розміщувався Київський архітектурний інститут, серед організаторів і викладачів якого був Павло Альошин. З 1946 до 1963 рр. цей Будинок займала Академія будівництва і архітектури України, її віце-президентом (з 1946 р.), почесним членом (з 1958 р.) теж був Альошин.
Більшість матеріалів експонуватимуться вперше.
Текст: Олена Мокроусова
- Коли: з 1 грудні 2016 р. 0 16.00
- Триватиме до 26 лютого 2017 р.; 10:00 – 17.30
- Де: вул. Володимирська, 24