Сюрреалізм і реалізм у фотографії, моторошні мешканці шахтарського міста та мандрівки у часі – Марина Полякова рекомендує найцікавіші виставки Києва.
Ornament Art Space (вул. Анрі Барбюса, 53)
Наївна психоделіка – так можна назвати те, що робить Юрій Болса, художник молодий, непрофесійний, популярний, дивацький, ексцентричний… «Депресивні роботи» – пишуть про всі його виставки. Так, нібито депресивні: люди у страшних масках, птахи й зайці в протигазах, свиня за столом, чорне небо. Але разом з тим – складні колористичні та композиційні рішення, розсип подробиць і, як обгортка, чорний-пречорний-проперчений гумор. Сам Болса визначає свій стиль як гіперреалізм. Бетонні коробки Червонограду, пострадянського шахтарського міста, серед яких блукає маніяк з закривавленим пензлем. Як вискочить з кущів, то моторошно! Але саме найстрашніше, що він може з вами зробити – розписати під хохлому.
АВС-арт (вул. Глибочицька, 32 в)
Для того щоб мандрувати між епохами, харківському художнику Олександру Сердюку не потрібно казати собі «не бачу стіни», розбігатися і пробивати головою цеглу (чи що там слугує кордоном у часі). Він путівник граціозний та легкий, тільки намріяв – і вже на шляху до розпеченого Кіпру хрестоносців, дзвінкої Греції, або осіннього Середньовіччя. На його світлих, сяючих полотнах напівпрозорі шматочки різних місць та часів зшиті на живу нитку, здається, зараз розлетяться, немов блакитні, рожеві, лимонні метелики… До виставки «Лабіринтами думок» увійшли нові роботи й кілька полотен з попереднього проекту.
Виставка триває до 8 березня.
Triptych: Global Arts Workshop (Андріївський узвіз, 34)
Ольга Степаньян народилася в Києві, живе в Черкасах, фотографією професійно займається близько 10 років, і за цей час створила цілий світ: сюрний, химерний, холодний, наповнений водою, піском, небом, загадковими людьми. Кожна фотографія – закінчений вислів, крапка. Ольга може довго придумувати сюжет, робити ескізи, шукати одяг (проте, в неї багато ню, без зайвих ганчірок), а потім за кілька хвилин організувати кадр і поставити цю крапку. Чорно-біла естетика дає змогу вести чесну розмову, не допомагаючи кольором собі і глядачеві, розмову про самітність та сексуальність, нерухомі води та спливаючий час, з якого треба встигнути вихопити найважливіше.
Fulbright Ukraine (вул. Еспланадна, 20, офіс 904)
Від сюрреалізму – в документальний реалізм, вільний вітер, широкий шлях. Програма імені Фулбрайта в Україні представляє виставку фотографій Ігора Ґільбо «У пошуках Америки». Для тих, хто захоплено читав «Одноповерхову Америку», хто співчував бідним маленьким людям, що їх експлуатують «акули» Нового Світу, цікаво буде помандрувати разом з автором, подивитися – ну і що там, в Америці? Яка вона зараз, як живуть пересічні, що сіють, що будують, чи щиро посміхаються? Чорно-білі кадри (пейзажі, портрети, вуличні замальовки), прості, делікатні, без ефектної гри у зірку фотографії, що полює на гаряченьке.
Виставка працюватиме з 21.02. до 20.03.2019, щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів.